Pstrykające oczy

napisał/a: k.anna 2013-07-15 13:25
Kochani, mój syn ma 10 lat. Od ok.roku jego oczy przy każdym mrugnięciu wydają dziwne pstryknięcia-to jest dość słyszalne, kiedy w pomieszczeniu jest cisza. Zaczęły się więc wycieczki do lekarzy. Dziecko widzi dobrze. Na prywatnej wizycie pani doktor sprawdziła wzrok na wszystkie możliwe sposoby i na koniec przyznała nam rację...pstrykają... ale czemu ? Nie wie. Dała nam skierowanie na tomograf, który wyszedł ok. .... Dalej nie wiedziedzieliśmy co jest przyczyną. Podjęliśmy klejną próbę u innego okulisty i tu też niewiele wskuraliśmy. Lekarz nas po prostu ignoruje, kiedy zadajemy to pytanie. Zrobił mu oczywiście badanie komputerowe z którego wyszło , że syn ma niewielką wadę w lewym oku, ale zalecił krople na atropinie przez 5 dni (rano i wieczorem). Potem była kolejna wizyta i kolejne badanie komputerowe, które miało ostatecznie wyjaśnić gdzie tkwi problem. Niestety....usłyszałam tylko, że mam przyjść z synem za miesiąc, a diagnozy żadnej!!! Jestem już bardzo zaniepokojona , syn narzeka, że oczy go "bolą"? Sam nie wie jak to określić..... Czytałam już różne fora, ale nie spotkałam się z pstrykającymi oczami. Jeśli ktoś jest mi w stanie coś poradzić , będę wdzięczna. aaaa... zapomniałam, syn mruży oczy...
napisał/a: Nataliana 2017-01-30 10:45
Witam,
Czy udało sie Pani znaleźć odpowiedź na pytanie zwiazane z pstrykaniem oka? Pytam bo sama mam ten problem od paru lat. Ostatnio oko pstryka bardzo czesto a olulista, u ktorego byłam nie wie czemu...