Przyzwyczajenie/uzależnienie od kawy a przerwa

napisał/a: brunkzor 2014-04-06 22:27
Na wstępie - jeśli temat w złym dziale, to przepraszam i proszę o przeniesienie (kilka tematów o kawie w tym dziale znalazłem, stąd moja decyzja o napisaniu tematu właśnie tutaj)

Uwielbiam kawę, pod względem aromatu, smaku, no i dlatego, że pobudza, lepiej się myśli, itp.

Piję jednak niewiele, 5g kawy świeżo zmielonej, czasami wypiję sobie drugą filiżankę, też 5g. Więcej, kolejną filiżankę pijam tylko w towarzystwie, ale to rzadko. Przeważnie jedna, dwie filiżanki dziennie.

Nigdy nie miałem problemów z uzależnieniami, papierosy rzuciłem z dnia na dzień po 3 latach palenia. Nie chciałbym jednak "rzucać" picia kawy :) Wiem jednak, że kofeina działa coraz gorzej i trzeba pić coraz więcej, żeby działała. Ponoć przerwa wystarczy, jednak ile ona powinna trwać? Tydzień? Dwa tygodnie wystarczą? Czy mogę pić sobie zieloną herbatę (gdzie jest teina), czy muszę zrobić przerwę o jakichkolwiek "pobudzaczy"?

Nie mam problemu z uzależnieniem, nie zwiększam dawek, nie piję dla samego pobudzenia, a przede wszystkim dla smaku. Także prosiłbym o pomoc, napisanie ile taka przerwa powinna trwać i ile :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-07 07:42
Jak pijesz dla smaku to czym się przejmujesz? Ludzie piją całe życie 1-2 kawy, nie zwiększając ilości. Obecnie kawa to napój prozdrowotny i między bajki trzeba wsadzić tekst że to używka taka sama jak alkohol czy papierosy.
A jak chcesz zrobić przerwę, zrób 2 tygodnie i będzie gitara :)