Przytkane ucho

napisał/a: balcer69 2013-10-27 10:14
Mam dziwną przypadłość, otóż pewnego dnia wstałem rano i stwierdziłem że dziwnie słyszę na prawe ucho.
Jest to takie odczucie jakby ktoś przystawił szklankę do ucha. Każdemu dźwiękowi w prawym uchu towarzyszy takie brzęczenie, jakby przydźwięk , odbicie , efekt zbliżony do tego gdy się zniekształca czyjś głos żeby go nie rozpoznać. Byłem u laryngologa, zajrzał do uszu, w nos, w gardło i stwierdził że wszystko w porządku , brak korków woskowiny, że nie ma powodów do niepokoju.
Zrobiono jeszcze badanie słuchu i wyszło że prawe ucho słyszy trochę lepiej jak lewe.Wczoraj odkryłem jeszcze jedno zjawisko. Słuchając muzyki i zatykając prawe ucho słychać muzykę prawidłowo a zatykając ucho lewe jest efekt wolniejszej fali dźwiękowej, jakbyśmy zmniejszyli obroty talerza płyty gramofonu, albo jak nas mija karetka na sygnale. Mam 44 lata . Zjawisko trwa ok 1.5 tygodnia. Gdzie się dalej udać .
napisał/a: etalag 2014-02-20 20:14
To brzęczenie, przydźwięk to efekt słyszenia przez to ucho tylko wysokich tonów. Niskie tony są obcięte.
Mam to samo - nagle, od 10 grudnia 2013 słyszę lekki szum w prawym uchu i ten sam niby przydźwięk a faktycznie to dźwięki słyszalne lewym uchem ale ograniczone do tonów wysokich.
Wiążę to z możliwym uszkodzeniem spowodowanym przez zatyczki a także potężnym katarem z gorączką na krótko przed.

Polecam wizytę na darmowe badanie w GEERS.
Dwumiesięczne leczenie kroplami do nosa oraz wapno i rutinoscorbin nie przyniosło jakiejkolwiek poprawy.
Nie wiem co z tym zrobić.

Będę wdzięczny za dobrą radę.