Przykurcz achillesa

napisał/a: tymet 2011-03-18 15:54
Mam prawdopodobnie przykurcz Achillesa czy coś podobnego.
Prawdopodobnie jak byłem mały to przez jakiś czas chodziłem na palcach, a mianowicie najpierw stawiałem palce a potem stopy, ale potem mi to przeszło.
Ponieważ nigdy nie potrafiłem zrobić przysiadu na złączonych stopach, po prostu kolana nie chcą iść do przodu. Jedynie tylko trochę mogę je ugiąć a dalej nie da rady, nie mogę tez wykonać innych ćwiczeń które wymagają zgięć nogi.

Czy są jakieś ćwiczenia rozciągające które pomogą jakoś rozciągnąć te ścięgna, wiem że mogę coś sobie podłożyć pod pięty aby zrobić przysiad, ale mi to przeszkadza w wielu żeczach np. w poprawnym wykonaniu skoku.
Da radę coś z tym zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc
napisał/a: ulna 2011-03-18 16:00
witam

a jak wyglądają zakresy ruchów bez obciążenia stawu??
napisał/a: tymet 2011-03-18 16:43
ulna napisal(a):

a jak wyglądają zakresy ruchów bez obciążenia stawu??

w sensie?

chodzi o to jak głęboko mogę zgiąć nogę?
to jak złącze prawie stopy to prawą nogę mogę bardziej wypchnąć to tak trochę za palce stóp a lewą tak z 4cm mniej
napisał/a: ulna 2011-03-19 23:11
chodzi o to jak można ją swobodnie zginać bez dociskania, gdy ta sobie wisi i czy jest różnica między jedną a drugą kończyną jeśli tak to jaka. Kiedy zostały zauważone zmiany, czy wystąpił kiedyś jakiś uraz (jaki? i kiedy?)
napisał/a: tymet 2011-03-20 12:00
jakieś 4 lata temu miałem założony gips na lewej nodze bo połamałem sobie palce u stup.
Odkąd pamiętam tak mam że na wf nigdy nie mogłem poprawnie zrobić przysiadu (mam 19 lat)
To jak mówiłem prawą nogę mogę ugiąć że kolano jest na długości końca palców, a w lewej tak z kilka cm mniej
napisał/a: ulna 2011-03-20 13:07
być może jest to efekt właśnie tego gipsu i le przeprowadzonej rehabilitacji (lub jej braku), jeśli to prawda to może być bardzo trudno (lub być to już nie możliwe) aby wszystko wróciło do normy. Dobrze by było żeby ćwiczenia w takim przypadku zlecił fizjoterapeuta. Podstawowe ćwiczenia to np1. w pozycji siedzącej, owijamy stopę ręcznikiem i jego końce ciągniemy w kierunku do klatki, 2 w pozycji stojącej w pewnej odległości od ściany, kończyna rozciągana powinna być prosta, nie rozciągana ugięta i tą rozciąganą dociskamy do podłogi tak aby czuć rozciąganie
napisał/a: tymet 2011-03-20 17:45
Z lewej to mam wrażenie że to coś z przodu mi przeszkadza wygiąć nogę niż z tyłu mnie ciągnie.
Jak zginam tą nogę to z przodu (tam na zgięciu stopy) mnie boli i nie wiem co to jest, ale to nie tak przez to że naciskam ale tak inaczej
napisał/a: ulna 2011-03-21 05:20
jeśli występuje ból to należy udać się do lekarza
napisał/a: tymet 2011-04-03 12:19
Znalazłem jakieś ćwiczenia na rozciąganie tego achillesa i mam prośbe czy tkoś by mógł mi przetłumaczyć na polski jak to się wykonuje?
napisal(a):Praca koncentryczna + ekscentryczna, po wcześniejszym rozciagnieciu biernym mięśnia.
Działa świetnie.
Rozciągnięcie bierne ok.5min
pacjent staje na palcach przeciw oporowi, powró do pozycji spoczynkowej bierny
pacjent staje na palcach przeciw oporowi, a terapeuta spycha stopę do pozycji spoczynkowej- pacjent natomiast próbuje hamować ten ruch [utrzymać stopę na palcach]
wzorzec z odwiedzenia do przywiedzenia PNF z oporem [dla stymulacji antagonistów]


i czy takie ćwiczenia będą skuteczne?
napisał/a: tymet 2011-04-07 16:12
By mógł mi ktoś powiedzieć jak wykonać te ćwiczenia powyżej?