Przygotowanie do operacji

napisał/a: patrycja2221 2016-05-11 17:05
Hej

W ten piątek mam mieć operację palca trzaskającego wspomniałam już o tym w którymś z postów. Do operacji mam mieć blokadę nerwów obwodowych jako znieczulenie. Lekarz ortopeda powiedział, że mam być na czczo albo przynajmniej nie jeść przez 6 godzin do operacji. Powiedział żeby śniadanie zjeść normalnie a później postarać się już nie. I tu właśnie mam obawy co do cukru gdyż operacja ma być dopiero na godzinę 15.00:-[ Mój lekarz diabetolog powiedział, żeby 2 godz po śniadaniu jeszcze zjeść normalnie, a gdy w ciągu dnia będzie cukier spadał to wziąć glukozę w tabletce pod język.

Poradźcie:
1. Martwię się że po prostu z głodu cukier będzie leciał. Jak to ogarnąć?
2. Tak normalnie śniadanie jem koło 9.00. Może zjeść o 8.00 wtedy 2 godz po to będzie godz 10.00 i spokojnie coś zjeść?
3. Tego dnia jak wiadomo pory posiłków całkiem się zmienią. Zawsze obiad jem o 13.00 a kolację o 18.00. Natomiast tego dnia obiad zjem dopiero koło 16.00. A co z kolacją? Jak to zorganizować? Może to się wydawać głupie dla wielu z was, ale odkąd choruję pierwszy raz mam taką sytuację, że pół dnia nie jem i chciałabym żeby było dobrze

Pozdrawiam Dzięki