Przyczyna trudna do zdiagnozowania - zatoki?

napisał/a: mandarynek1 2013-05-01 16:04
Ból:
- stały dziąseł u góry (nasila się na zimnym powietrzu),
- stały zębów u góry (nie wszystkie, 7 prawa, 6-7 lewa strona – leczone kanałowo), ból nie jest duży, ćmi, ciągle te zęby czuje i mam uczucie dyskomfortu, brzydki zapach z nich/ich okolic nawet po szczotkowaniu,
- ból głowy, najsilniejszy rano (wszystkie poduszki są za twarde),
- ból/mrowienie pod oczami i w okolicach skroniowych,
- często ból ucha (piski, uczucie przelewania),
- ból w okolicy nasady nosa (nasila się na zimnym powietrzu, oddychanie przez nos sprawia ból, uczucie zimna w nosie),
- ból gardła (czerwone, biała wydzielina, wrażliwe na zapachy chemiczne – zwiększony ból, trudności z oddychaniem),
- ból podniebienia (raczej prawa strona).

Objawy towarzyszące:
- żółta piecząca wydzielina spływająca do gardła,
- zatykający się nos mimo braku kataru (szczególnie w pozycji leżącej),
- żółta zbierająca się wydzielina w gardle,
- biała wydzielina w gardle (grzyb?),
- lekkie zawroty głowy (nasila się gdy porozmawiam przez telefon),
- brak apetytu,
- osłabienie,
- ogólnie czuje się cały czas przeziębiony, chory.

Inne:
- zęby (wybrane) u góry bolą przy szczotkowaniu lub jedzeniu,
- z lewej strony jeden ząb trzeszczy przy gryzieniu pokarmu,
- zęby i dziąsło, szczególnie z lewej strony, boli podczas nacisku (np. poduszka),
- w pozycji leżącej szybko zatyka mi się nos (raz jedna, raz druga dziurka) i gardło.

Kiedy czułem się lepiej?:
- gdy miałem w zębach lekarstwo,
- gdy brałem dalacin,
- gdy dostałem zastrzyki milgammy,

Co mi pomaga:
- typowe leki przeciwzapalne/preciwbólowe – polopiryna. Ból głowy maleje, zostaje dziwne uczucie dziąseł/zębów.

Lekarze:
- dentysta - wszystko jest ok,
- laryngolog - wszystko jest ok, może ma Pan reflux.
- morofologia - ok, jedynie limfocyty poniżej normy. W skali % 19-48 mam 14,8%.

RM głowy:
"Niewielkie cechy śluzówkowych zmian zapalnych w zatoce szczękowej lewej i prawym sitowiu." - mimo takiego opisu laryngolog oglądał zdjęcie i twierdzi, że wszystko jest dobrze.

Co ja mam robić dalej?
napisał/a: Alio2 2013-05-01 18:47
Ja zakończyłabym rozmowę z laryngologiem, który się tobą zajmuje i poszukała jakiegoś innego.

Powodzenia
napisał/a: ewka35 2013-05-01 20:24
Witaj.
Po przeczytaniu Twojego postu można tylko stwierdzić iż masz objawy każdego z możliwych zapaleń zatokowych.
Ból zębów też powiązany jest/może być z zapaleniem zatok.....tzw.szczękowe.
Wszystkie dodatkowe objawy tj. grzyb na języku czy ból gardła to też może być wynik nie leczonego zapalenia zatok.
Więc tak jak tu zostało powiedziane.....................koniecznie zmień lekarza!!!
Spokojnie przyjmuj środki przeciwbólowe takie jakie Ci pomagają.
Głowa do góry,wszystko będzie dobrze:)
Powodzenia i pozdrawiam:)
napisał/a: Ruth1 2013-05-05 22:37
Ja miałam RM głowy i nic mi nie wyszło, natomiast tomograf zatok wykazał zmiany.

Trzeba zmienić chyba lekarza, to wygląda na zmiany w zatokach.
napisał/a: KasiaH 2014-11-09 15:16
Witam,
czytając Twój post miałam wrażenie, że to ja go pisałam.... od wielu lat borykam się z identycznymi problemami. Zastanawiam się czy ktoś w końcu Ci pomógł, czy udało się pozbyć tego wszystkiego... Ja niestety nie mam w tym temacie szczęścia - objawy wracają jak bumerang :( Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-09 15:40
W XXI wieku zatoki diagnozuje się dziecinnie prosto. TK zatok i wiemy dokładnie co w nich siedzi. Jak lekarz laryngolog nie chce dać skierowania można zrobić prywatnie. Koszt ok. 200 zł, a skierowanie prywatne może dać każdy lekarz nawet rodzinny.