Przyciemnienie na płucach

napisał/a: ASDFGHIJ 2010-03-02 18:45
Witam, jeśli piszę w złym dziale to proszę o przeniesienie i z góry przepraszam, jestem tu nowy, to mój pierwszy post.

Dowiedziałem się dzisiaj od mamy że tata ma jakieś przyciemnienie na płucach. Wiem również od mamy że kilka tygodni temu ostro kaszlał i temu kaszlu towarzyszyła krew. Trochę poszperałem po internecie i widziałem że może być to również najgorsze - guz, rak płuc !!! :( za 2 tygodnie tata idzie do szpitala aby ewentualnie wykluczyć tą sytuację. Jak myślicie co to jeszcze może być? Czy gdyby to był rak to można jakoś go wykluczyć przedwcześnie? Widziałem też na innym forum że jakiś facet miał guza na płucach, został skierowany na wycięcie jednej części jednak to nie pomogło mu poprawnie funkcjonować :(

Chciałbym dużo wypowiedzi w tym temacie, linków gdzie mogę coś o tym jeszcze poczytać. Nie wyobrażam sobie życia bez taty :(
napisał/a: Vieri 2010-03-02 19:10
Witam,

Przede wszystkim niezbędna jest dalsza diagnostyka, która pozwoli potwierdzić lub wykluczyć zmiany o podłożu nowotworowym. Wizyta w szpitalu jest po to, aby takie badania przeprowadzić. Na razie nie ma co się martwić i gdybać, ale wyjaśnić całą sprawę. Zmiany w płucach mogą mieć zarówno charakter nowotworowy jak i pozapalny, wynikać ze stanu chorobowego bez podłoża nowotworowego (np. gruźlicy, pylicy itd.). Badania z pewnością wszystko wyjaśnią.

Pozdrawiam
napisał/a: ASDFGHIJ 2010-03-02 21:15
tak narazie to tylko badania ale mam nadzieje ze bedzie wszystko OK :(