przseunięta owulacja

napisał/a: dominib1990 2016-04-15 17:49
Czy przesunięta owulacja jest gorszej jakości? Gdy np w danym cyklu owulacja jest przesunięta pod wpływem jakiegoś czynnika np ze standardowego 15 dnia na 24 dzień wpłynie to jakoś na możliwość zapłodnienia podczas tej owulacji?
napisał/a: jetta1 2016-04-15 21:26
dominib1990 napisal(a):Czy przesunięta owulacja jest gorszej jakości? Gdy np w danym cyklu owulacja jest przesunięta pod wpływem jakiegoś czynnika np ze standardowego 15 dnia na 24 dzień wpłynie to jakoś na możliwość zapłodnienia podczas tej owulacji?

a skąd wiesz, że owulacja jest "przesunięta"?
Jeśli była owulacja to możliwość zapłodnienia zawsze jest i nie ważne, w którym dniu cyklu wystąpiła....
ciekawi mnie jednak jak doszłaś do tego ,ze masz "przesuniętą" owulację. ? Dostałaś dużo później okres?

Druga faza cyklu musi mieć odpowiednią długość aby nie doszło do poronienia (jeśli oczywiście doszło do zapłodnienia).
napisał/a: dominib1990 2016-04-16 18:09
jetta napisal(a):
dominib1990 napisal(a):Czy przesunięta owulacja jest gorszej jakości? Gdy np w danym cyklu owulacja jest przesunięta pod wpływem jakiegoś czynnika np ze standardowego 15 dnia na 24 dzień wpłynie to jakoś na możliwość zapłodnienia podczas tej owulacji?

a skąd wiesz, że owulacja jest "przesunięta"?
Jeśli była owulacja to możliwość zapłodnienia zawsze jest i nie ważne, w którym dniu cyklu wystąpiła....
ciekawi mnie jednak jak doszłaś do tego ,ze masz "przesuniętą" owulację. ? Dostałaś dużo później okres?

Druga faza cyklu musi mieć odpowiednią długość aby nie doszło do poronienia (jeśli oczywiście doszło do zapłodnienia).

nie wiem czy była przesunięta ale zawsze czuje swoją owulacje a w tym miesiącu jej nie wyczułam, Poza tym kochałam się z mężem w 25 dniu cyklu i jak do tej pory nie dostałam okresu więc dosżłam do wniosku ze mogłam zajśc w ciąże bo własnie wtedy miałam owulacje...
napisał/a: jetta1 2016-04-18 07:32
dominib1990 napisal(a):
jetta napisal(a):
dominib1990 napisal(a):Czy przesunięta owulacja jest gorszej jakości? Gdy np w danym cyklu owulacja jest przesunięta pod wpływem jakiegoś czynnika np ze standardowego 15 dnia na 24 dzień wpłynie to jakoś na możliwość zapłodnienia podczas tej owulacji?

a skąd wiesz, że owulacja jest "przesunięta"?
Jeśli była owulacja to możliwość zapłodnienia zawsze jest i nie ważne, w którym dniu cyklu wystąpiła....
ciekawi mnie jednak jak doszłaś do tego ,ze masz "przesuniętą" owulację. ? Dostałaś dużo później okres?

Druga faza cyklu musi mieć odpowiednią długość aby nie doszło do poronienia (jeśli oczywiście doszło do zapłodnienia).

nie wiem czy była przesunięta ale zawsze czuje swoją owulacje a w tym miesiącu jej nie wyczułam, Poza tym kochałam się z mężem w 25 dniu cyklu i jak do tej pory nie dostałam okresu więc dosżłam do wniosku ze mogłam zajśc w ciąże bo własnie wtedy miałam owulacje...

może był to cykl bezowulacyjny, bo i takie się zdarzają.
Jeśli owu była ok 24 dc to cały cykl powinien mieć ok. 36 - 40 dni. Zdarzają się tak długie cykle?
napisał/a: dominib1990 2016-04-18 09:48
Druga faza cyklu musi mieć odpowiednią długość aby nie doszło do poronienia (jeśli oczywiście doszło do zapłodnienia).[/quote]
nie wiem czy była przesunięta ale zawsze czuje swoją owulacje a w tym miesiącu jej nie wyczułam, Poza tym kochałam się z mężem w 25 dniu cyklu i jak do tej pory nie dostałam okresu więc dosżłam do wniosku ze mogłam zajśc w ciąże bo własnie wtedy miałam owulacje...[/quote]
może był to cykl bezowulacyjny, bo i takie się zdarzają.
Jeśli owu była ok 24 dc to cały cykl powinien mieć ok. 36 - 40 dni. Zdarzają się tak długie cykle?[/quote]

a czy po cyklu bezowulacyjnym następuje miesiączka? Właśnie wczoraj dostałam okres w 40 dniu cyklu, nigdy wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Ale myśle ze wpłynęła na to zmiana dawki Eutyroksu (zwiększenie 2-krotne) i ciągły stres w pracy...
napisał/a: jetta1 2016-04-18 15:51
po cyklu bezowulacyjnym następuje miesiączka. Ciężko jest ocenić ile dni ma cykl bezowulacyjny, bo moze on być zarówno skrócony jak i wydłużony..... a;le może mieć tez normalną długość. Myślałam,że obserwujesz dokłądnie (robisz testy owu) itd.
Jeśli cykl trwał 40 dni to oczywiście owu mogła wystąpić ok 24-26 dc.
Aczkolwiek cykle bezowu też się zdarzają dlatego jeśli chcesz wiedzieć czy masz owulację i kiedy ona występuje to kup testy owulacyjne albo idź na monitoring cyklu.