Przeziębienie? Zastrzyki

napisał/a: Xim 2011-04-08 21:44
Witam mam 15 lat , od kiedy było Cieplo przez 1-2 dni wyszedlem w samym podkoszulku , ale to mniejsza z tym

od 4 dni mam gorączke ponad 38 stopni dochodzącą do 39 zazywam IBUM dla dzieci na gorączke i spada ale rano znów wraca , jest lekki wodnisty katar , ale nie przeszkadza , gdy kłade się spac jest mi bardzo gorąco to nie kaszle a gdy tylko wystawie ręke poza Kołdrę odrazu Kaszle , i mi bardzo zimno aż telepie .. byłem u lekarza rodzinnego zbadał mnie , Powiedzał że mam bardzo czyste płuca , Gardło mowi ze nie najgorsze ( bo chyba jak chory to lekki katar siedzi na gardle) i SIostra cos tam mówila , i dostalem 7 zastrzyków LINCOCIN Jeden odrazu dostałem na miejscu w Tyłek :( i codziennie o 16 ma do mnie przyjezdrzać pielęgniarka i dawać mi je LINCOCIN 300 w takich malutkich szklanych słoiczkach ^^ ... Co mi może być?? coś Groźniego ?? na przeziębienie mi to nie wygląda , Gdy wezme Baaardzo duzy oddech to kaszle zatyka mnie Proszę o odpowiedz
napisał/a: opilek 2011-04-10 19:44
Lekarz rodzinny podejrzewa u Ciebie infekcję bakteryjną, dlatego dostałeś antybiotyk. Co do twoich objawów to kaszel wynika z podrażnienia nabłonka dróg oddechowych dlatego też może się on utrzymywać dużo dłużej niż sama infekcja. Powiedz tylko czy kaszel który masz jest suchy, czy mokry z wykrztuszaniem wydzieliny (jeśli tak to jak wygląda ta wydzielina)
napisał/a: Xim 2011-04-10 20:14
Witam. Jak kaszle tak "lekko" to jest chyba suchy a jak juz musze tak porządnie , bo mnie dalej dusi Jest wydzielinna , "Charknę" i jest taka Lekko żółtawa , katar mam Lekko wodnisty przeźroczysty . i poprostu przesypiam prawie cał dzień czy to nie jakaś groźna choroba
napisał/a: opilek 2011-04-10 20:56
Jeśli po 4, 5 dniach zastrzyków nie zauważysz poprawy zgłoś się ponownie do lekarza, co do objawów takich jak senność, osłabienie to są związane z infekcją i nie muszą oznaczać niczego poważnego. Powinna się one zmniejszać z biegiem czasu oczywiście.
napisał/a: Xim 2011-04-11 07:36
Witam, teraz jak wstałem , byłem cały spocony , (jak po kazdej nocy) zmierzyłęm gorączke i o dziwo tylko 37.4(5) zawsze mam 38 albo 38.5 i właśnie to mnie "Gryzie" codzenna gorączka :/ biorę jakieś leki na odkrztuszanie i dzis rano jak Kaszlę to nasuwa mi się taka "Flegma" z dziwnym smakiem takim niemiłym Słodko coś tam , Wypluwam to w chusteczkę i do kosza , Zabarwienie Lekko żółte Tak wiem , w czwartek mam się zgłosić do kontroli , ale po tych 3( dzis 4) zastrzyk nie czuje poprawy :/
napisał/a: opilek 2011-04-11 10:09
Gorączko także jest objawem infekcji, jej spadek świadczy o osłabieniu procesu zapalnego (Mam nadzieję, że mówiąc że zawsze masz 38,5 miałeś na myśli jedynie chorobę) . Pamiętaj że nie dostałeś magicznej tabletki, która postawi Cię na nogi w jeden dzień Myślę, że kontrola w czwartek powinna wyjaśnić czy zastosowane leczenie było skuteczne. Jeśli natomiast zauważysz zaostrzenie objawów powinieneś zgłosić się do lekarza nawet przed czwartkiem.
napisał/a: Xim 2011-04-11 13:59
Tak , 38.5 mam odkąd jestem chory , Zaczęło się od kaszlu w poniedziałek i sprawdziłem gorączkę i prawie 40 stopni, więc szkoła odpadła , leżałem w łóżku , i na drugi dzień to samo wysoka gorączka kaszel (kataru nie bylo , i nie ma jest tylko czasem taki wodnisty , ale nie zatyka noska ) udałem się do lekarza i zastrzyki , Ok dziękuje , podam informacje po czwartku i jeszcze raz dzięki za odp , Pozdrawiam :)