Przeziębienie w ciąży

napisał/a: Sevi 2011-04-15 16:55
Witam, tym razem zamiast pytać, chciałam się podzielić moim doświadczeniem związanym z przeziębieniem w 1 trymestrze ciąży, gdy jak wiadomo, nawet krople do nosa są zakazane. Piszę to, ponieważ ja żadnych takich informacji nie uzyskałam w necie, lekarze rozkładali ręce i po porady latałam do pani ze sklepiku na dole i pomogła mi przypadkowa staruszka spotkana w aptece:)
U mnie choróbsko zaczęło się gdy po przebudzeniu poczułam się tak, jakby w nocy stado wściekłych kotów podrapało mi gardło:) Natychmiastową ulgę przyniosło mi płukanie gardła wodą z solą. Kilka razy dziennie taki zabieg i następnego dnia nie pamiętałam o bólu;)
Katar - największa zmora, nie daje spać i funkcjonować normalnie, ja dodatkowo na czas kataru całkowicie tracę smak. Dwa dni tak się męczyłam. Położna poradziła mi kupić w aptece sól fizjologiczną w ampułkach. Jedna taka kosztuje jakieś 20 - 30 groszy. Jest w małej ampułeczce, więc ja stosuję je jak normalne krople, tzn wlewam do nosa i jak czuję, że wpływa do gardła oczyszczam nos. Użyłam pół ampułki i spałam spokojnie następne 4 dni. Dodam, że ten sposób na katar będzie mi towarzyszył po ciąży i do końca życia nie kupię żadnych drogich kropli, w których jest cała masa chemii i do tego mogą podrażnić nos.
Potem do zwalczenia został mi tylko kaszel, który pozostał po katarze. I tu syrop cebulowy sprawdził się wyśmienicie.
W razie gorączki można zaparzyć sobie koperek i imbir, jednak ja dzięki bogu gorączki nie miałam.
Mam nadzieję, że rady są przydatne i komuś pomogłam;)
Pozdrawiam;)
napisał/a: anonymouse1 2011-04-28 19:52
Ja też dodam coś od siebie :)
Ze sprawdzonych na sobie "babcinych" sposobów polecam herbatę z miodem i cytryną a także mleko z miodem i czosnkiem .... i chociaż to ostatnie nie brzmi zachęcająco jest naprawdę super :) a na gorączkę herbatę z lipy, która działa rozgrzewająco
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-10 20:21
[url_special=http://babyonline.pl/przeziebienie-w-ciazy-jak-leczyc-przeziebienie-w-ciazy,choroby-w-ciazy-artykul,2305,r1p1.html:1wr2tx1e]https://mamotoja.pl/przeziebienie-w-ciazy-jak-leczyc-przeziebienie-w-ciazy,choroby-w-ciazy-artykul,2305,r1p1.html[/url_special:1wr2tx1e]