Przez cały czas mam katar

napisał/a: R19K10S 2013-08-12 12:20
Witam. Proszę o jakieś podpowiedzi sugestie co robić z moim dużym problemem. Mianowicie od kilku już lat dokucza mi wieczny katat. Nie gra roli jaka pora roku. Katar jest cały czas, rano mam zatkany nos. Do te pory zrobiłem korekcję przegrody nosowej i zrobiono mi konchoplastykę. Obydwa zabiegi pomogły na jakieś 2 tygodnie. Wcześniej lekarz próbując sprawdzić czy mam jakąś alergię podawał mi 2 razy leki typu alertec (drugiego nazwy nie pamiętam). Po jakimś czasie do kataru doszła także chrypka, wydaje mi się żę śluz spływa do gardła i z tego powodu mam chrype. Nikt mi nie potrafi pomóc a to jest na prawdę uciążliwe. Raz po operacji przegrody lekarz nawet stwierdził, że muszę nauczyć się z tym życ i tyle. Zatoki to raczej nie są bo lekarze powiedzieli mi żę po rtg widać że są one prawidłowo powietrzne. Taką też diagnozę wystawił technik od rtg. Czy możliwa jest u mnie jakaś bakteria typu gronkowiec czy coś w tym stylu? Wiem, że jak leżałem na porodówce to zostałem zarażony ponoć tą bakteria. Moja mama mówi, żę coś tam lekarze wtedy zrobili i jest ona już uśpiony ale nie znam się na tym i nie wiem co robić.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie podpowiedzi i rady.
Pozdrawiam
napisał/a: kasia971 2013-08-12 16:05
1. Można zrobić wymaz z nosa, najlepiej od razu bakteriologiczny i mykologiczny (na grzyby). Jeśli jest gronkowiec, to wymaz to pokaże. Poproś o skierowanie laryngologa albo zrób prywatnie.

2. RTG zatok jest badaniem nieprecyzyjnym - lepiej zrobić tomografię komputerową zatok - jeśli jest tam jakiś stan zapalny to tomografia to pokaże. Na to badanie potrzebne jest skierowanie od specjalisty, poproś laryngologa.

3. Jaki kolor ma wydzielina z nosa: żółty, zielony, przezroczysty?
napisał/a: R19K10S 2013-08-13 04:19
Dziękuję za zainteresowanie moim wątkiem. Wydzielina z nosa jest przeźroczysta i jak smarkam to nie jest jej jakaś ogromna ilość, Natomiast mam wrażenie jak by mi spora ilość wydzieliny spływała do gardła cały czas. Niestety wszystkie badania będę musiał robić prywatnie gdyż jestem na emigracji w Niemczech i jak zjadę do Polski to mam nadzieję, ze mi się uda. Wymaz z nosa można zrobić prywatnie prawda?
napisał/a: kasia971 2013-08-13 13:29
Tak, wymaz z nosa można zrobić prywatnie.
napisał/a: R19K10S 2013-08-13 13:36
o czym mogą świadczyć moje objawy? wiadomo 100% pewności nie ma co do tego co powoduje problem ale jakies pewnie diagnozy w którą stronę iść, da się postawić? Ech boję się ze nie jest to łatwa sprawa do rozwiązania.
napisał/a: kasia971 2013-08-13 13:45
Jeśli wydzielina spływa po tylnej ścianie do gardła, to świadczy o niedrożności ujść zatok. Jeśli wydzielina jest przezroczysta to albo alergia albo jakiś wirus. Diagnozę może postawić dobry laryngolog.
napisał/a: barbarabasia 2013-10-10 13:10
Przychylam się do opinii przedmówcy, to bardzo prawdopodobne, że masz alergię i stad te wszystkie objawy. Idź do lekarza i powiedz o swoich problemach. Przy silnych objawach warto poczytać więcej o anafilaksji, czyli silnej reakcji alergicznej, żeby się zabezpieczyć na przyszłość. tutaj dowiesz się wszystkiego http://www.odetchnijspokojnie.pl/czym-jest-wstrzas-anafilaktyczny/
napisał/a: Denka 2013-10-17 10:35
A może masz uczulenie na coś w otoczeniu i Twój organizm reaguje uporczywym katarem? Podczas przeglądania w Internecie tekstów trafiłam na ciekawy artykuł o rodzajach alergii. Przejrzyj, może naprowadzi Cię na właściwy trop http://www.zdrowynos.pl/p/62/Najcz%C4%99stsze+alergeny+wziewne%0A%0A.html