Przewlekły, ropny katar u dziecka.

napisał/a: julzab30 2013-03-04 09:45
Witam,
Mój sześcioletni syn ma już od ponad miesiąca ropny żółto-zielony katar (co chwilę musi wydmuchiwać nos). Wydzieliny schodzi mu bardzo dużo. Dwa tygodnie temu byłam z nim u pediatry - stwierdziła, że to końcówka przeziębienia. Zleciła inhalacje z nebulizatora z soli i wody, a do tego kazała kupić tantum protect do nosa. Od tamtej pory minęły dwa tygodnie i nadal żadnej poprawy. Syn czasami mówi, że boli go trochę głowa. Obawiam się, że może już mieć zapalenie zatok. Co powinnam zrobić? Jak mu pomoc z tym katarem? Czy powinnam zrobić wymaz z nosa?
napisał/a: Ruth1 2013-03-04 21:28
Wymaz jest konieczny i antybiotyk do nosa zgodnie z wynikiem z posiewu, no i zmiana lekarza chyba warta przemyślenia.

Kup mu sinus rinse i płucz zatoki codziennie i jeszcze sinupret dwa razy dziennie po jednej tabletce. Jestem mamą 6 -cio latka o podobnych problemach.
napisał/a: ja29 2013-03-26 21:12
Myślę że wymaz z nosa i gardła niczemu nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie da pełny objaw i być może ustali przyczynę. Mój 6 letni syn też od ponad 2 tygodni męczy się a mega katarem. cały jest zatkany. Robię mu inhalację z soli 10% do tego kupiłam mu te nowe krople Otrivin natural więc nos ma szybko odetkany. Ale czuję że to może być coś poważniejszego. Na katar zestaw dobry, działa ale od wczoraj uskarża się na ból gardła i jutro z nara lecimy do lekarza.
życzę zdrówka.

ps. sinupret działa bardziej wysuszająco czy rozrzedzająco?
napisał/a: lolokino 2014-10-29 18:08
U nas ostatnio była jakaś masakra katarowa, bo jedno drugie zaraziło i kichali jeden przez drugiego. Męczyli się strasznie, ale babka w aptece poleciła mi oxalin w żelu, że nie spływa do gardła i generalnie ma przez to lepsze działanie. I chyba rzeczywiście, bo dzieciaki nawet noc przesypiały pomimo kataru.