Przewlekły promieniujący ból ucha

napisał/a: Wiedźma_z_ŁysejGóry 2013-09-16 18:51
Witam, od wiosny męczy mnie ból ucha. Na początku nie było to nic wielkiego. Taki sobie ból przez 2,3 dni w miesiącu. Nasilał się przy wietrze i klimatyzacji. Dziwne było jednak to, że ból promieniował na zęby w górnej szczęce gdzie był znacznie ostrzejszy niż w samym uchu. Myśląc więc, że to ból ucha od zęba udałam się do dentysty, który podejrzewał zapalenie miazgi. RTG jednak tego nie potwierdziło. Pod koniec lipca dopadło mnie zapalenie ucha środkowego. Bolało mnie ucho, wszystkie zęby i pół głowy. W nocy można było chodzić po ścianach z bólu. Dostałam antybiotyk, przeszło po 3 dniach. Za jakiś czas wróciły jednak moje bóle uszno - zębowe. Na początku dzień, dwa dni w tygodniu, ale od dwóch tygodni nie ma dnia bez bólu. Laryngolog obstawia przewlekłe zapalenie ucha zewnętrznego, ale poza powiększonymi węzłami wokół ucha nic nie stwierdził. Dostaje coraz to nowe krople, które , mam wrażenie, bardziej mi szkodzą niż pomagają ponieważ wkładanie do ucha czegokolwiek sprawia mi ból, a już wlewanie czegoś to koszmar. Najgorszy jest jednak ból zębów, szczególnie w nocy. Od jakiegoś czasu nie rozstaję się z ibupromem, który łagodzi ten stan.
napisał/a: Wiedźma_z_ŁysejGóry 2013-09-26 18:33
Po ostatniej wizycie u laryngologa dostałam antybiotyk, chociaż pani doktor za bardzo nie widziała sensu bo twierdzi, że nie ma stanu zapalnego ucha środkowego. O dziwo, jednak antybiotyk pomaga. Z każdym dniem ból jest mniejszy i nie promieniuje już tak dookoła. Czy to, że antybiotyk pomaga oznacza, że jest to jednak infekcja bakteryjna czy może jedynie maskuje on jakoś ból?
napisał/a: kasia971 2013-09-26 20:27
Antybiotyk na pewno bólu nie maskuje. Jeżeli ból się zmniejsza, to znaczy, że jest jakaś bakteria, na którą ten antybiotyk działa.
napisał/a: Wiedźma_z_ŁysejGóry 2013-09-27 00:46
Dobrze wiedzieć :) Czyli jednak bakteria. Za parę dni mam kontrolę, ciekawe co laryngolog na to. Pewnie będzie obstawać, że to i tak nie ucho, że to coś koło ucha :/ Mniejsza z tym. Dla mnie najważniejsze jest żeby przestało boleć i żeby nie było nawrotów.