Przewlekły problem z gardłem

napisał/a: spooz 2009-08-24 22:09
Witam,
w marcu miałem anginę bakteryjną, wyleczoną antybiotykiem. Przez kolejne 3 miesiące odczuwałem czasami ból rano, słaby, więc zbagatelizowany. W czerwcu pojawił się całodniowy silny ból. Jednak bez gorączki, temp. ok 37 stopni z poczuciem przeziębienia. Lekarz rodzinny przepisał Bioparox na 10 dni. Bioparox pomógł jedynie w trakcie jego używania. Dzień po zakończeniu okresu 10 dni, ból powrócił. Laryngolog zrobił wymaz, który nic nie wykazał. Podejrzewając infekcję wirusową przepisał zinnat 500 potem 250, w sumie na 10 dni. Antybiotyk, podobnie jak bioparox pomógł, tylko w czasie zażywania.Ból występował wyłącznie rano. Po kilku dniach zakończenia Zinnatu, obiawy powróciły. Laryngolog ponownie przepadał gardło, stwierdził zaczerwienienie migdałków i łuków podniebiennych, Przebisał Nobaxin, 1 dziennie 3 dni, potem 1 dziennie 2 dni. Antybiotyk również nie pomógł. Jestem zdesperowany ponieważ bół jest bardzo uciążliwy. Występuje przy przełykaniu sliny. Normalnie czuć tylko pieczenie. Ból jest tak jakby przed gardłem, w okolicach języczka i migdałków. Nie występuje żadna chrypka, katar, kaszel. Czasami odczuwam kłócie w sercu. Nie wiem czy to ma związek z gardłem. Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za odpowiedzi