Przewlekły katar 3 lata

napisał/a: wasylakp 2013-07-19 13:43
Moja 3 letnia córka od października ma przewlekły kata. Testy alergiczne wyszły ok, dziecko niby nie ma alergii. Od lutego zaczęła narzekać, że nie słyszy. Lekarz laryngolog stwierdził wysiękowe zapalenie uszu i po nieefektywnym leczeniu od kwietnia flixonase, azomyr, maść do nosa, laser na uszu kieruje nas na zabieg drenażu i wycięcia migdałka. Ale ja się zastanawiam czy to dobre działanie. Przecież przyczyna kataru nie została zdiagnozowana. Dziecko chrapie, nosuje, nie słyszy :(
Od miesiąca daję jej 2x1 inupret. Co jeszcze mogę zrobić ? Mam dosyć nieefektywnego leczenia sterydami i syropami.
Proszę o radę. Nic już nie mogę zrobić ?

Wdzięczna za każdą pomoc
Sylwia - mama Kingi
napisał/a: kasia971 2013-07-19 15:31
Można zrobić wymaz z nosa i z uszu, jeżeli jest wysięk. Wymazy na posiew bakteryjny i mykologiczny (na grzyby).
Jeżeli coś wykażą, to antybiotyk zgodnie z antybiogramem.
Pozdrawiam
Kasia
napisał/a: ewa11a 2013-07-21 22:03
Witam,

Pani córka ma katar który tak długo się utrzymuje ponieważ na 100% ma przerost trzeciego migdałka a to właśnie on powoduje to ze katar tak długo się utrzymuje, dziecko chrapie , czasami dochodzi do bezdechów. Wiem to bo sama właśnie to przerabiam Jedyne wyjście to usunięcie trzeciego migdałka
napisał/a: wasylakp 2013-07-23 09:49
ewa11a napisal(a):Witam,

Pani córka ma katar który tak długo się utrzymuje ponieważ na 100% ma przerost trzeciego migdałka a to właśnie on powoduje to ze katar tak długo się utrzymuje, dziecko chrapie , czasami dochodzi do bezdechów. Wiem to bo sama właśnie to przerabiam Jedyne wyjście to usunięcie trzeciego migdałka


Właśnie się z taką postawą nie zgadzam :) Co da usunięcie migdałka i założenie drenów, jeżeli nie została wykluczona przyczyna kataru. To właśnie on-katar powoduje, że słuch się pogorszył a migdał przerósł. Wiem, bo mam starsze dziecko z problemem przerośniętego migdałka, więc córka niejako przy okazji była pod kontrolą laryngologa. Najpierw zaczął się katar, który trwał, trwał i trwał. I dopiero potem pogorszył się słuch i zaczęło chrapanie. Uważam więc, że to wina kataru, którego przyczyna nie została zdiagnozowana. Testy alergiczne ok, wymaz zrobiłam ok. Pozostaje jeszcze temat refluksu, ale czekam na badanie.

Od piątku, czyli od 5 dni płukam córce nos sinus rinse i jak się bałam możliwych skutków ubocznych : zapalenie ucha, zatok, itp, tak teraz jestem zachwycona :) Córka dzisiaj od prawie pół roku spała cicho, praktycznie nie chrapała. Nie wiem jak ze słuchem, ale widoczne gołym okiem objawy wyraźnie się zmniejszyły. Nie wiem czy na dłuższą metę pomoże w dostatecznym stopniu, ale dla mnie zabieg wycięcie migdałka i drenaż to ostateczna ostateczność :) Stąd trafiłam tutaj szukając alternatywy.

ps dla zainteresowanych link do wątku, który zachęcil mnie do zakupu snus rinse
http://forum.gazeta.pl/forum/w,577,100832658,,Sinus_Rinse_domowe_plukanie_zatok_i_nosa_a_leki.html?v=2