Przewlekły kaszel, stan podgorączkowy i inne objawy

napisał/a: Garmetil 2016-04-24 15:54
Witam serdecznie mam 20 lat od dłuższego czasu po jedzeniu miałem kaszel (teoretycznie objaw może wskazywać refluks), na początku kwietnia natomiast pojawiła mi się infekcja, stwierdzone zapalenie gardła przepisane leki to Apo-Napro, Pecto Drill oraz syrop na "L" w biało czerwonym opakowaniu, niestety wyrzuciłem już i nie pamiętam dokładnej nazwy, kaszel suchy przeplatał się z tym mokrym po jedzeniu. Po kilku dniach ból gardła i takie ogólne złe samopoczucie minęło. Poszedłem jednak do lekarza z w/w kaszlem ponieważ nadal mi dokuczał. Dostałem flonidan z informacją że infekcja może się jeszcze trochę utrzymywać pod postacią kaszlu, żebym dalej brał syrop oraz tabletki do ssania. Większej poprawy jakoś mocno nie odczuwałem ale postanowiłem uzbroić się w cierpliwość. Jednakże w piątek (nie wiem czy jest to związane i nie wiem czy na ten dział).. mianowicie zacząłem odczuwać tępy ból w jądrze+obrzęk. Bardzo zaniepokojony po rozmowie telefonicznej z urologiem udałem się następnego dnia na USG moszny, na szczęście niewielka torbiel najądrza i bez wielkich zmian. Pan zapytał czy przechodziłem infekcję w ostatnim czasie mówiąc że to może być spowodowane jakąś pozostałością. W sumie by się zgadzało. Ale niestety jestem zaniepokojony takimi objawami, kaszel raczej nie przechodzi (nie jest też gorszy) ale występuje ogólne osłabienie, niewielki stan podgorączkowy 37,1. Zamierzałem jutro iść znowu do lekarza p. kontaktu jako że wspomniał o lekach wziewnych jeżeli poprzednia terapia nie przyniesie skutków. Jednak jestem zaniepokojony tą sytuacją i nie wiem co mam w dalszej sytuacji robić i o jakie skierowania poprosić lekarza.