przewlekły ból i suchość w gardle

napisał/a: aanjaa3 2013-11-23 14:52
Witam chciałabym opisać co mi dolega ponieważ nikt nie jest w stanie mnie zdiagnozować a ja powoli popadam w ostrą depresję . No więc tak od zawsze miałam częste przeziębienia które głównie wywoływało gardło, ale zawsze przechodziło i było wporządku , 3 miesiące temu bylam zmuszona brać hormony w związku z torbielem na jajniku i wydaje mi się ze od tego się wszystko zaczęło.. pojawiły się białe plamy na plecach odbarwienia po konsultacji z dermatologiem dowiedziałam się że jest to łupież pstry który według mnie zaleczyłam, następnie pojawilo się ostre grzybicze zapalenie pochwy który również było leczone w tym momencie po 3 miesiącach odczuwam nadal dyskomfort który według mnie jest spowodowany p brakiem śluzu w tej częsci ciala.. ale GŁÓWNYM problemem jest dla mnie przewlekły bół gardła który nie pozwala mi pracować i żyć... Na początku odczuwałam takk jakby gule w gardle która nie pozwalała mi dobrze oddychać i bardzo bolała była raz z prawej raz z lewej strony do tego też dochodził kaszel który nasilał się wieczorem, byłam u laryngologa dostałam leki " zinat nystatyna na język ( ponieważ miałam grzyba), i leki na żołądek, po tym leczeniu ból gardła ustał na tydzień następnie pojawił się z powrotem i już nie chce zniknąć, tym razem nie mam juz żadnych guli w gardle tylko objaw dużej suchości w jamie ustnej w "szyji" nie raz problemy ze złapaniem oddechu , pieczenie szczypanie ból , szczypie mnie język nie mogę mówić bo boli jeszcze bardziej , nie mogę pić również gazowanego czy alkoholu bo wtedy ból jest nie do zniesienia, Mam bardzo nie świeży oddech Odwiedziłam mnóstwo lekarzy byłąm u 3 laryngologów jeden powiedział że to refluks,, zrobiłam gastroskopię i wyszło że jestem zdrowa nie mam żadnego refluksu, drugi powiedział żebym odstawiła wszystkie leki bo to od hormonów i one spowodwały taki stan rzeczy , 3 zaś robiąc mi badanie nosofiberoskopii stwierdził że mam przewlekłą suchość gardła i krtani dlatego tez odczuwam taki ból dostałam zalecenie zeby pic duzo wody olej lniany i psikać sobie nawilżającym preparatem w gardło.. nic nie pomogło.. miałam robioną morfologię wszystko perfekcyjnie, następnie usg tarczycy, kóre równiez nic nie wykazało, badanie na helicobacter również w normie, ostatnio usg ślinianek na który równiez jest wszystko wporządku jedyną nie pokojącą rzecza jest powiekszony wezeł chłonny w okolicy podżuchwowoej po prawej stronie 18,5x9 mm i rzeczywiście tak jakby bardziej po tej stronie mnie to boli.. nie wiem co mam robić dalej stanęło na alergii na jakis skladnik pokarmowy obecnie zazywam bardzo duze dawki leków przeciw alergicznych ale również nic się nie dzieje, i nic mi się nie poprawia , zatem alergolog pewnie wykluczy alergie,prosze o podpowiedź co mogę jeszcze zrobić to j uż trwa tak długo że mam tego dość ,
napisał/a: Peter 2013-11-25 11:01
Czy pasta do zębów nasila objawy? Czy stosuje pani jakiś płyn do płukania j. ustnej?
napisał/a: aanjaa3 2013-11-25 11:50
Nie nie nasila pozatym nie stosuję płynów do higieny jamy ustnej dodam że miałam robiony wymaz z gardła i z języka i nic nie wyszło.. a ja nie mogę mówić jak powiem coś głośniej to bardziej bolii , mam taki dziwny język i na dodatek suchość w jamie ustnej i w pochwie.
napisał/a: Peter 2013-11-26 12:17
Prawdopodobnie jest to wynik infekcji wirusowych i innych infekcji, które doprowadziły do znacznego uszkodzenia funkcji śluzówki. Wskazane badanie cytologiczne nabłonka jamy ustnej, jak i pochwy. Czy była kontrola u ginekologa?
napisał/a: aanjaa3 2013-11-26 21:53
była kontorla 2 dni temu dostałam informację ze juz jest lepiej" kiedy ja wcale nie czuje się super lepiej.. dostałam rowniez furagiin i cos do nawilżania, natomisat jesli chodzi o gardło miałam wymaz z gardła i języka i wynik: nic nie wychodowano.. Obecnie odczuwam pieczenie i szczypanie języka i całego przewodu pokarmowego który się miesci w szyi.. piję duzo wody dostałam dzisiaj kroplówke przeciwgrzybiczną noi niewiem co dalej? Jakie badania by Pan tutaj jeszcze zlecił zeby wkoncu to dobrze zdiagnozowac i włączyć konkretne leki.. obecnie biore encorton, lekprzeciwgrzybiczny i tyle
napisał/a: Peter 2013-11-29 11:36
Jak napisałem wyżej - cytologia.
napisał/a: gusia43 2014-06-18 16:51
Nie jestem lekarzem, ale zanim się zdiagnozujesz, żeby się tak nie męczyć, to kup na suchość pochwy ja sprawdziłam i najlepsza jest Cicatridyna (krem) oraz globulki dopochwowe Feminella, a na gardło weź sobie spray Miramile.