Przewlekły ból gardła

napisał/a: Ciszu 2015-02-13 23:39
Hej,
Od bardzo długiego czasu borykam się z bólem gardła. Nie boli ono bezustannie, jednak ból powraca bardzo często (zwłaszcza lewego migdałka). Nie jest to ból charakterystyczny dla zapalenia gardła, jednak ból jest uciążliwy i właściwie nic na niego nie pomaga (po tabletkach na gardło jest tylko gorzej). Objawami ciągłymi są chrypka, bardzo dużo gęstej flegmy z rana którą muszę wypluć i odkrztuszać, mam suchy kaszel, który utrzymuje się cały czas.

Ostatnimi czasy czuję się przybity, senny, osłabiony, rozpalony. Nie palę papierosów, nie nadużywam alkoholu. Nie mam temperatury.

Jakie badania zrobić?
napisał/a: radek07 2015-02-14 11:39
Czujesz spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła?
Masz jakieś problemy związane z nosem - zatyka się?
napisał/a: Ciszu 2015-02-14 12:18
Wydzielina w gardle zbiera się cały czas i muszę ją zazwyczaj wypluć, ale czy spływa to szczerze mówiąc nie wiem.

Nos zatyka się tylko z rana, po oczyszczeniu przez cały dzień mam spokój.

Miałem robione zdjęcie zatok i było w porządku.
napisał/a: kiujik1115 2015-02-14 13:13
witaj
mam podobny problem tyle że u mnie ból gardła trwał prawie ciągle dopiero po radach na tym forum ból gardła ustąpił jednak wydzielina nadal pozostała (poczytaj mój wątek)
generalnie na ból gardła pomogły mi jonoforezy plus nawilżanie gardła glosalem, isla mint - tabeletki do ssania oczywiście stosowałam jeszcze adcort do nawilżania śluzówki
pomocne są też preparaty z wit A, D, E plus preparaty z wit. B
no i oczywiście płukam gardło wtedy widzilina łatwiej odchodzi (płukanka z 2 łyżek wody utlenionej na szklanke wody)

nie masz czasem refluksu? u mnie dodatkowo to stanowi problem (bóle brzucha obłożony język)

wymazy z gardłą były? (swoją drogą u mnie nic nie pokazały ale napewno warto zrobić)

problem może być właśnie jak już wspomniałam w refluksie, zapalenie krtani( też może być spowodowane samym refluksem na wskutek podrażnienia błon śluzowych ) zatoki lub alergia pokarmowa wziewna sama wydzielina może pochodzić także z płuc oskrzeli

ja jestem na etapie sprawdzania skąd ta wydzielina rtg tomografia płuc nic nie pokazały laryngolog też nic nie wypatrzył zastanawiam sie nad wizytą u fonitary obocenie od kilku dni jestem na diecie bezglutenowej bezmlecznej

jak chcesz bardziej fachowej porady musisz poczekać na odpowiedź PETRA

napewno pomoże nawilżanie gardła aczkolwiek najpierw trzeba dojść przyczyny żeby skutecznie leczyć

pozdrawiam:)
napisał/a: Ciszu 2015-02-14 17:08
Dzięki za ten post.

No właśnie borykam się ze sporym refluksem i zaczynam mieć podejrzenia, że wszystkie problemy z gardłem wynikają właśnie z niego. Wymaz robiłem dwukrotnie (na grzyby i bakterie) - czysto. U laryngologa byłem - wypatrzył jedynie silne zaczerwienienie śluzówki, ale miało "samo przejść" - nie przeszło. Miałem nawet skierowanie do onkologa - tu też (na szczęście) wszystko ok.

Glosal jest bez recepty?
Podasz mi link do swojego tematu?
napisał/a: kiujik1115 2015-02-14 18:01
tak glosal jet bez recepty to taki sparey nawilżający oczywiście możesz kupić coś innego byle nawilżało śluzówkę gardła no i oczywiśie w takim wypadku stałe czy okresowa branie leków na refluks to podstawa
u mnie naprawde cuda zdziały zabiegi z jonoforezy koszt za 10 zabiegów u mnie 120zł tyle że lek przy najmniej u mnie musiał przepisać lekarz za lek płaciłam niecałe 30 zł plus jeden zabieg 9 zł
żeby były efekty trzeba przynajmniej 10 zabiegów
oczywiście jeśli coś wskurasz u laryngologa czy lakarza POZ to zabigei dostępne też są na NFZ
tak szczerze 3 laryngologów 2 lekarzy POZ nie wpadło na to żeby poprostu zamiast przepisywać kolejny antybiotyk nawilżyć gardło a prawda taka że wszytkie tabeletki do ssania dodatkowo wysuszaja śluzówkę dopiero tu na forum padła taka sugestia

co jesze moge poradzić z własnej autopsji to inhalacje solą fizjologiczna jeśli posiadasz inhalator

a mój wątek nadal się toczy http://commed.polki.pl/bol-gardla-od-prawie-roku-vt95647.html
napisał/a: radek07 2015-02-15 12:09
Możesz przesłać zdjęcie? Było to tylko zdjęcie RTG czy tomografia komputerowa?