Przewlekły ból gardła i krtani - czyżby refluks?

napisał/a: marcin21592 2014-10-29 21:58
Witam. Praktycznie od początku października mam problemy z gardłem i krtanią. Zaczęło się niewinnie - osłabienie, pobolewanie gardła i stan podgorączkowy. Próby zaleczenia tej, jak się wtedy wydawało, infekcji sposobami domowymi spełzły na niczym. Pojechałem więc na pogotowie w sobotę, 4 października, gdyż jako studentowi zależało mi na czasie. Lekarz spojrzał w gardło i przepisał Augumentin 1000. Po wybraniu całego opakowania, brak reakcji, a nawet pogorszenie - zaczął się ból krtani, chrypka, zaburzenia mowy, temperatura wzrosła do 37,9. Wizyta u lekarza rodzinnego 13 października, który nie stwierdził niczego złego i zwalił to na drożdżycę po antybiotyku - przepisał Nystatynę, Glimbax i Chlorochinaldin. Nic nie pomogło. Wybrałem się więc 20 października do laryngologa, który stwierdził anginę, anginę boczną i zapalenie krtani. Przepisał Clindamycin i Pecto Drill do ssania. Znów zero reakcji. Szczerze naprawdę nie wiem co mam robić - cały czas boli mnie gardło i krtań, mam podwyższoną temperaturę, jestem osowiały i zmęczony. Jedyne co mi przychodzi jeszcze do głowy to refluks żołądkowo-przełykowy, który stwierdzono u mnie rok temu w styczniu. Czy to możliwe, by refluks dawał takie właśnie objawy? Generalnie nigdy nie miałem wielkich problemów związanych z tą chorobą - objawy ograniczały się do zgagi, obłożonego języka i uczucia kwasu w ustach. Czy mogło mi się pogorszyć?
napisał/a: Konstans 2014-10-30 12:05
Witaj,
z pewnością pogorszyło Ci się po takiej porażającej dawce leków jakie przyjąłeś.
I po raz kolejy potwierdza sie to, o czym nieustannie mowię - lekarze właściwie kamuflują tylko objawy. Nie drążą do przyczyny choroby, nie leczą jej a jedynie blokują.
Wziąłes masę niepotrzebnych leków a w konsekwencji czujesz się duzo gorzej :(
mało tego - potwornie zaburzyłeś florę jelitową i długo jeszcze potrwa nim wrócisz do równowagi.

Co jesz, że możemy mówic o refluksie?
Obłozony jezyk, kwas to nie sa oznaki koniecznie refluksu - przerostu patogenów, problemów trawiennych, innych.
Co jesz ? i jak napiszesz, że nic lub wszystko lub nie wymienisz produktów to obiecuję, że nie odpiszę :P
Pozdrawiam :)
napisał/a: marcin21592 2014-10-30 16:05
Hmm, co jem. Myślę, że to co każdy normalny człowiek, jedynie staram się unikać napojów gazowanych i bardzo ciężkich potraw, bo wiem, że wzmagają refluks. Chorobę stwierdzono u mnie w styczniu 2013 roku poprzez gastroskopię i nigdy nie była nadmiernie uciążliwa. Gdy zdarzały się gorsze okresy, brałem pantoprazol i pomagało. Nigdy nie było jednak tak żeby atakowało krtan i gardło.

Bylem dzisiaj u gastrologa, który stwierdził, że przyczyną raczej nie jest refluks. Dał jakieś inne leki, polecił wykonać podstawowe badania (morfologia, CRP, OB, rentgen płuc) i zasięgnąć porady innego laryngologa. Zobaczymy co będzie.
napisał/a: marcin21592 2014-10-30 19:48
No i byłem u laryngologa. Po obejrzeniu krtani stwierdził, że wygląda na zmienioną ksiązkowo od refluksu. Dodatkowo wyczuł coś po lewej stronie szyi, nie wie czy to powiększony węzeł chłonny, czy może coś innego. Mam dodatkowo zrobić USG szyi.
napisał/a: Konstans 2014-10-30 19:58
marcin21592 napisal(a):No i byłem u laryngologa. Po obejrzeniu krtani stwierdził, że wygląda na zmienioną ksiązkowo od refluksu. Dodatkowo wyczuł coś po lewej stronie szyi, nie wie czy to powiększony węzeł chłonny, czy może coś innego. Mam dodatkowo zrobić USG szyi.



Wszystko to jest wynikiem stanu zalanego !
czyli ....
wracamy do punktu wyjścia !
ale oczywiście możesz chodzic do kolejnych lekarzy a kazdy dorzuci jakiś swój "specyfik", który pogrąży totalnie Twoje jelita i wzmoże złe samopoczucie.
Oj, chłopaku, chłopaku ....

ile masz lat ?
dwadzieścia z kawałkiem ?
napisał/a: marcin21592 2014-10-30 20:03
Mam 22 lata. Tylko pytanie co mam robić? Od miesiąca czuję się osłabiony, mam stan podgorączkowy, boli mnie kark - prawdopodobnie od tego guzka na szyi, który pewnie okaże się powiększonym węzłem chłonnym od zapalenia krtani. Funkcjonować muszę, więc muszę i znaleźć przyczynę i ją wyleczyć.
napisał/a: Konstans 2014-10-30 20:10
marcin21592 napisal(a):Mam 22 lata. Tylko pytanie co mam robić? Od miesiąca czuję się osłabiony, mam stan podgorączkowy, boli mnie kark - prawdopodobnie od tego guzka na szyi, który pewnie okaże się powiększonym węzłem chłonnym od zapalenia krtani. Funkcjonować muszę, więc muszę i znaleźć przyczynę i ją wyleczyć.


Wyobrażam sobie ja fatalnie się czujesz :(
Naprawdę.
Ale wiem też, że nim trafisz na dobrego lekarza, który potraktuje Cie poważnie, minie trochę czasu. Albo znacznie więcej.

Postaw tymczasem na dietę, o której pisałam.
Wyrzuć gluten i nabiał.
Życie stanie się łatwiejsze, bo zlikwidujesz stan zapalny.
Nie można mieć wszystkiego w życiu.
Twój organizm daje ci znacząco do zrozumienia, że ma dość !!!
Pomóż mu ! A jak można to zrobić lepiej, niż od środka ! ?
napisał/a: marcin21592 2014-11-01 21:57
No i zrobiłem badania krwi i moczu - prócz lekko podwyższonych monocytów, wszystko w normie. Generalnie po zażyciu tych nowych inhibitorów pompy protonowej czuję się lepiej, jednak nadal nieco boli mnie krtań. Do tego wieczorami wciąż utrzymuje się stan podgorączkowy (do 37,6C), dlatego mam pytanie: czy może on pochodzić z właśnie uszkodzonej refluksowo krtani czy to raczej mało prawdopodobne?