Przewlekłe zmęczenie, zataczanie - hashi

napisał/a: zdolowany marian 2016-03-22 19:07
Słyszałem że to dobre forum.
Jak radzicie sobie z przewlekłym zmęczeniem ?
Czuje się lipnie, bez mocy, zawroty głowy.

Echo serca, EKG , rm głowy, prześwietlenie płuc, nerek, usg wątroby, trzustki wszystko ok
USG tarczycy - tarczyca pomniejszona , odwapnienia, typowy obraz dla hashimoto


Morfologia,prolaktyna, fsh, fh, crp, ob, rozmaz krwi, kreatynina, potas, magnez, sód, aspat, alat w normie

tsh 3,99 norma 0,4-4,2 spadek o 14 % w stosunku do 2015 roku
ft3 5,6 norma 2,2-6 wzrost o 6 %
ft4 17 norma 9-20 wzrost o 5 %
tpo 199 norma 0-36

Ferrytyna 259 norma 50-250
kortyzol 29,9 norma 9-24
test cushinga 2 - wynik wykluczający cushinga
acth 59 norma 10-50 - uwagi - prawdopodobna stymulacja przez kortyzol
dhea 40 norma 4-20 - uwagi - prawdopodobna stymulacja przez acth i kortyzol

krzywa cukrowa :
glukoza na czczo - 99 norma 70-100
glukoza po 2 godzinach 159 norma do 140
glukoza na czczo - 89 2 dni póżniej
glukoza na czczo - 80 7 dni później


Wiek 24 lata, praca biurowa, dieta oparta na rybach typu makrela i śledz, jajach, mięsie drobiowym , owocach i warzywach typu : banan , jabłko, agrest ikd Smażę mięsa na smalcu. Nie pale nikotyny, nie pijam alkoholu bo bym pewnie zeszedł.
Biorę euthyrox n25 od roku, jednak notorycznie nie czuję poprawy,
paradoksalnie od czasu stosowania euthyroxu czuje się jeszcze bardziej zamulony.
Nie jem glutenu, biorę : olimp selen 110 mcg, 500 mg wit c, magnez olimp 130 mg, omega 3 - 2000 mg, ashwagandę swanson, b complex olimp 300 % rda
Można sobie jeszcze jakoś pomóc ? bo to jest straszne aby chodzić na spacery i czuć się jak pijak bez mocy.
napisał/a: gvr 2016-03-23 15:51
Wrzuć sport na ruszt, intensywny, przynajmniej 10 minut dziennie, codziennie, z progresją ciężaru/powtórzeń, np: chodzenie po schodach z plecakiem, w Twoim stanie zacznij oczywiście bez plecaka. Już po kilkunastu dniach postawi Cie na nogi i da kopa, znam to z autopsji (też hashimotek ze mnie).
napisał/a: Yogryn 2016-03-24 21:27
Konsultowałeś wyniki z endokrynologiem?
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2016-03-25 09:02
Niestety znam ludzi co mimo supli, leku i diety mają podobne objawy.. bo hashi może meczyć nadnercza, zaburzać pracę przysadka - tarczyca itd.
Wydaje mi się że to tylko wina tarczycy, bo zrobiona była cała gama badań.
Ale można by zrobić jeszcze ewentualnie ANA 1 w celu wykrycia jakiś innych chorób autoimmunologicznych.

Przy hashi są czasami objawy neurologiczne, psychologiczne, zmęczenie itp.
Dużo na temat dużego zmęczenie i objawów neurologicznych znajdziesz na thyroid sexy na facebook'u /polecam prywatną wiadomość , lub zapytanie na fanpage .. lekarz lub pani Nolin zawsze odpowiadają.

Na zbicie kortyzolu na tle hashi dobrze działa ashwaganda i wit c rzędu 1000 mg.
Nie pić mocnych kaw, kofeina podnosi kortyzol.
Joga jest zalecana, wyciszysz ciało i umysł.
Można też brać więcej omegi 3 gdyż stan zapalny trzeba solidnie zbić ,
ja się poczułem lepiej dopiero gdy tpo miałem ok 50 a na start miałem 200
napisał/a: gvr 2016-03-25 10:55
Los napisal(a):ja się poczułem lepiej dopiero gdy tpo miałem ok 50 a na start miałem 200


Na forum ludzie skarżą sie, że mają wiele objawów mając aTPO po 200 inni np. ja z aTPO > 1300 mam 1 objaw...
Także wnioski nasuwają się same, że poziom aTPO raczej nie koreluje z objawami.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2016-03-25 12:23
To polega na tym że każdy jest inny, zbicie tpo jest kluczowy bo to stan zapalny.
Jedna osoba może mieć tpo 99 a może mieć 10 objawów a ktoś na starcie z 3.000 tpo a będzie się czuł nawet nawet.
Im większe tpo tym szybciej tarczyca się niszczy, teraz możesz /nie musisz/ mieć 1 objaw a za np. 10 miesięcy 4 objawy.
Statystycznie ludzi którzy zbili tpo czują się dużo lepiej niż Ci co mają 1-3 tysiące.
Wysokie tpo wpływa negatywnie na organizm, zwiększa szanse innych chorób autoimmunologicznych.
Przy wysokim tpo /stanie zapalnym/ człowiek statystycznie czuje się jakby miał grypę, przeziębienie a przy niskim całkiem normalnie. Oczywiście jeśli tarczyca jest mocno zniszczona trzeba solidną dawkę hormonów aby ft3, ft4 były na poziomie min. 75 % a tsh w granicach 1-2