Przewlekle zatykanie sie nosa... HELP

napisał/a: Stone1 2007-01-07 20:02
Mam problem. Jakis czas temu (1,5 roku) zarzywalo sie troche tabaki, wiadomo powodowalo to czasem katar czasem zatkanie nosa. Ale to bylo krotkotrwale i szybko z tym skonczylem. Niestety od tamtej pory mam jakby "ciagly katar". Nos czesto sie zatyka, tak ze nie da sie go wysmarkac. Jedyne co mi pomaga to krople do nosa. Urzywam ich bardzo duzo. Poprostu bez nich zyje sie calkiem niekomfortowo. Gdy ich nie urzyje wieczorem, rano czesto sie budze z calkiem zatkanym nosem i suchymi ustami. Co mam zrobic?
napisał/a: sigsauer 2007-01-24 22:50
Ja kiedyś słyszałem, że krople do nosa można stosować max przez 5 dni.....później powodują cos w rodzaju alergii i mają całkowicie odwrotne działanie....powodujące właśnie katary, obrzęki błony śłuzowej i zatykanie się nosa.....i faktycznie się o tym przekonałem.....kiedyś miałem katar i laryngolog który mnie badał powiedział: "krople do nosa max przez 5 dni i zakraplać SYSTEMATYCZNIE, a nie kiedy mi sie chce"....mi pomogło doskonale!!!
spróbuj je porostu odstawić......przemęcz się kilka dni....jak nie przejdzie poszedłbym do leryngologa...
napisał/a: sonia012000 2013-04-08 12:27
Ja bym poszła do laryngologa. Też sądzę że powodem może być zbyt długie używanie kropli do nosa.