Przewlekle zapalenie zatok

napisał/a: robixu 2012-07-25 09:56
Witam forumowiczow. Prosze o pomoc w sprawie zatok. postaram sie jak najrzetelniej opisac problembo juz nie wiem co robic i gdzie robic badania.

Otorz od kilku dobrych lat mialem a raczej nadal mam problemy z zatokami. Przejawia sie to spuchnietymi sluzufkami, bolami glowy i kapiaca wydzielina (woda) z nosa). Do tego dodajmy polipy i mamy caly koktail w zatokach.

Jakies 3 lata temu mialem operacyjnie sciagany plyn z zatok przynosowych i usuwanie polipow nosa. Przed tym zabiegiem otolaryngolog zapisal mi 2 leki avamys a pozniej flixonase majace troche zalagodzic problem. No i tak sie stalo troszke objawy zmalaly ale od operacji sie nie wywinalem. Przez jakis czas po operacji byl spokoj (pare miesiecy) ale koniec koncow polozylem na to lache i mozna powiedziec ze gdy choroba nawrocila to przyzwyczailem sie do zycia z nia ... do pewnego stopnia. do czasu gdy juz normalnie spac nie moglem i budzilem sie z mokra poduszka przez to ze z nosa caly czas leciala ta wydzielina. Bywalo ze laciala jak z kranu.

Po tych zajsciach udalem sie znowu to mojego lekarza dal skierowanie na tomografie. Wynik byl nastepujacy: "liczne polipy w zatokach przynosowych i czolowych, zatoki czolowe i nosowe kompletnie zapchane bez jakichkolwiek wolnych przestrzeni" Pielegniarka ktora jako 1 zobaczyla ten wynik wogole dziwila sie jak ja moglem funkcjonowac gdyz jej maz w ulamku tego co mialem ja nie mogl wytrzymac na bole glowy. No to odpowiedzialem wie Pani ja to juz sie przyzwyczailem glowa czasami boli ale zarzuce na to ketonal i jest gitara gdyby nie ten cieknacy katar pewnie do tej pory bym tego nie robil. Natomiast gdy lekarz to zobaczyl odrazu dal mi skierowanie z dopiskiem PILNE na operacje do szpitala uniwersyteckiego Jurasza w Bydgoszczy.
Tam mi oczyscili zatoki, wycieli polipy i poszerzuli ujscia zatok bo okazalo sie ze nie byly wogole drozne.

Po szpitalu wiadomo jakies tam leki i plukanka do nosa rzeby sie pozbyc skrzepow. Dostalem tez zalecenie zrobienia testow alergologicznych. No to sie na takowe zapisalem a ze nasza sluzba zdrowia tez chora no to czaekalem 4 miesiace. Do tego czasu wszystko sie wygoilo no ale kapiaca woda z nosa wrocila i powiem Wam ze leci calkiem mocno nie tam jakies kropelki. Glowa co prawda nie boli ale widze ze choroba nawraca bo ciagle mi z nosa kapie.

Koniec koncow testy alergologiczne (mialem robiony duzy test) wszystko wyszlo idealnie. Na nic nie jestem uczulony zadne pylki zadne grzyby zadne roztocza i siersci etc.

No i to by bylo na tyle jesli chodzi o moj przypadek. Moze ktos wie, moze ktos spotkal sie z czym takim i moglby mi doradzic co moge zrobic zeby wiecej nie isc pod skalpel i zatamowac ten kran w moim nosie ??

pozdr.
napisał/a: delinka79 2012-07-25 09:59
cirrus 2 x 1 tabletka rano i wieczor
napisał/a: robixu 2012-07-25 10:02
dla mnie leki typu cirrus ibuprom zatoki i nurofen zatoki to leczenie chwilowe.Wsystkie juz bralem, wszystkie zawieraja pseudoefedryne. Nie mozna ich jesc codziennie bo sa limity a jak tylko odstawie to wszystko wraca. Jak sie pozby przyczyny a nie tylko leczyc chwilowo objawy ?
napisał/a: delinka79 2012-07-25 10:07
niestety przewleklego zapalenia zatok nie da sie wyleczyc a polipy beda odrastac
napisał/a: delinka79 2012-07-25 10:08
uwazaj na zimne rzeczy bo zatoki tego nie lubia , zadnych lodow, zimnych napojow , klimy
napisał/a: sonia012000 2013-04-29 15:57
Może warto spróbować innych rzeczy. Bardziej naturalnych? może pneumolan bo stosowałam w rodzinie i się super sprawdza. Polipy niestety będą odrastać a unikanie zimna to ważna rzecz
napisał/a: krajcarz33 2016-05-16 09:44
Dopadła mnie niedrożność kanalika łzowego. Leczenie laryngologiczne przeszedłem bez powikłań przy ul. Gdańskiej 80a. Moim lekarzem prowadzącym był Piotr Sawicki.