Przewlekłe zapalenie trzustki - dieta i suplementacja

napisał/a: szym 2015-03-17 13:45
Kilak miesięcy temu wykryto u mnie PZT (gastrolog powiedział, że ciężko jest określić przyczynę bo mimo, że jestem wielkości małego nosorożca :p to raczej odżywiam się w miarę dobrze - jem dużo, ale raczej nie tłusto - trójglicerydy, cholesterole, cukier w normie ; brałem swojego czasu różne sterydy na problemy z nosem, trochę piłem , na zapalenia zatok łącznie wziąłem coś koło 18-22 opakowań rovamycine). Po rozpoznaniu ogarnąłem się z dietą - w zasadzie jedynym źródłem tłuszczu w diecie są ryby (ewentualnie pierogi z biedronki - mają coś koło 2-3g tłuszczu na/100g). Stosuje Kreon (do posiłku 20-30 tysięcy). Odnośnie warzyw - (prawie codziennie) brokuły, ogórki kiszone (bez octu), szpinak lub kalafior. Owoce (1-2x tydzień)- jabłka, pomarańcze, grapefruit. Pieczywo białe. Jeśli pije mleko to 0.5 %. Jeśli mam ochotę na coś słodkiego to kupuje żelki (w sumie to bardzo ciężko znaleźć jakieś gotowe słodycze co są bez tłuszczu), ewentualnie zjadam 1-2 cukierki (np. Michałki) ale to raczej 2-3 razy na miesiąc. Źródła węglowodanów to ryż biały, makaron zwykły (nie pełnoziarnisty), kasza, pieczywo. Przynajmniej 4 razy w tygodniu (zazwyczaj częściej) jem ryby, oczywiście nie tłuste (miruna, morszczuk,mintaj, czasami pstąg). Dosyć często piję słodzoną herbatę, nie pije alkohol ani kawy. Często pije jakieś różne napoje słodzone (tymbark itp.), nie gazowane. Zauważyłem u siebie, że duże ilości błonnika (owoce i warzywa) mi nie służą, zwłaszcza banany i jabłka - potężne wzdęcia. Na stronach o PZT zaleca się suplementacje różnych witamin - m.in. A i E. Jak wygląda sytuacja z tymi witamina - gdzieś czytałem, że one nie są obojętne dla organizmu, czy to nie przyniesie więcej szkody niż pożytku ?? Na stałem biorę 200-400 mg vit C dziennie, kompleks witamin B, co drugi dzień biorę cynk, i 2 x tydzień kompleks witamin i minerałów Olimpu oraz D3. Co powinienem zmienić w swojej diecie ? Coś dodać, ując ? Jak wygląda sytuacja z napojami gazowanym (np. sprite, pepsi, fanta, mountain dew itp) , czy spożycie 1-2 litrów na miesiąc jest rzeczywiście szkodliwe ?
napisał/a: Andzrej 2015-03-28 21:54
Mięso i tłuszcze należy jeść wbrew propagandzie, od nich się nie tyje. Mięso przyrządzamy po kilku dniach marynowania. Świeże mięso jest ciężko strawne. Mięso zamarynowane lepiej przechowywać w chłodnej piwnicy niż w lodówce.
Z diety usuń cukier, ziemniaki, gluten, kaszę gryczaną, piwo i wszystko po czym chce ci się więcej pić. Odstaw też te chemiczne cuda witaminowe i po kilku dniach zacznij stosować mumio. Trzustka wróci do zdrowia. Na problemy ze wzdęciami dobra jest Triphala. Pić należy czystą wodę na czczo pół godziny przed jedzeniem im mniej ma minerałów tym lepiej. Do wody mozna dodać kroplę wody utlenionej na litr. Do tego raz w tygodniu na basen i pływanie kraulem TI 100 basenów .