przewlekle zapalenie oskrzeli

napisał/a: skok9999 2007-04-09 14:54
Witam serdecznie
W zeszle swieta Bozego Narodzenia przeziebilem sie. Myslalem, ze to zwykle przeziebienie, ktore jak zwykle gdzies do tygodnia minie. Mialem goraczke, bol gardla i lekki katar. Po czterech dniach choroba ustapila, zaczolem czuc sie lepiej. Wrocilem do codziennosci praca, dom itd. Po tygodniu zaczolem czuc sie bardzo slaby myslalem, ze to te przeziebienie, zostalem pare dni w domu. W trakcie tego pobytu podniosl mi sie puls, bylem oslabiony i poddenerwowany a klatka piersiowa strasznie mi drgala jakby jakies nerwobole. Myslalem, ze spowodowane to bylo duzym stresem, ktory mi towarzyszyl pod koniec roku. Minely dwa tygodnie, udalem sie na pogotowie bo strasznie oslablem. Po konsultacji z doktorem nic szczegolnego sie nie dowiedzialem. Zostalem zbadany, przeprowadzono ze mna szczegolowa rozmowe i opisano historie choroby, zostalem osluchany przez lekarza, ktory kazal mi odpoczac pare dni w domu i zapewnial, ze powinno przejsc. Twierdzil, ze to na skutek duzego stresu. Rzucilem calkowicie palenie papierosow. Siedzac kolejne 3 tygodnie w domu i zazywajac podstawowe leki, czulem sie raz lepiej a raz gorzej, uczucie drgania klatki piersiowej i slabosci nie ustepowalo. W koncu nie wytrzymalem przez narastajace zle samopoczucie przyjechalem do polski i udalem sie do rodzinnego lekarza. Po wizycie, pan doktor stwirdzil przewlekle zapalenie oskrzeli, podal mi antybiotyk (fromilid 500). Po tygodniu zazywania leku, choroba jakby lekko ustapila. Pan doktor zmniejszyl dawke (fromilid 250). Niestety choroba sie nawrocila, dostalem bardzo mocnych bolesci klatki piersiowej, wysoki puls (90-110), trudnosci z oddychaniem,cisnienie w normie. Pan doktor podal mi gentamecyne 4 dni/160mg. Po gentamecynie przeszedlem na nastepny antybiotyk (doxycyclinum 100mg). Choroba zdecydowanie zaczela ustepowac, lepsze samopoczucie, ustapienie bolu w klatce pirsiowej, regularny puls. Po 10-cio dniowym zarzywaniu leku mialem wizyte u lekarza i doktor kazal mi brac antybiotyk 10 dni i odstawic. Wrocilem do kraju w ktorym mieszkam. Zostalo mi jeszcze 2 dni kuracjii a ja wciaz czuje sie roznie i boje sie odstawic antybiotyk. Mam bole w klatce piersiowej i skacze mi puls. Jest to znacznie w mniejszym nasileniu jak wczesniej ale nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac, od swiat Bozego Narodzenia jestem w domu i jestem troche zdesperowany. Chcialbym odstawic antybiotyk ale mysle, ze musze sie czyms leczyc tylko czym? Jesli ktos poswieci czas by moc to przeczytac i doradzic mi cokolwiek. Szczerze dziekuje. Marek.
napisał/a: Peter 2007-04-10 15:11
Konieczne rtg klatki piersiowej oraz posiew z plwociny (też w kierunku gruźlicy). Badania ogólne krwi (pełna morfologia, OB) i moczu nie zaszkodzą.
napisał/a: bozenax34 2009-10-15 20:26
DZIEŃ DOBRY. CHCIAŁAM ZAPYTAĆ JAK SIĘ PAN CZUJE PONIEWAŻ MOJĄ CÓRKĘ OD 2 LAT LECZĄ NA PRZEWLEKŁE ZAPALENIE OSKRZELI I BOJĘ SIĘ ŻE SZUKAJĄ PO OMACKU. U NIEJ ZBIERA SIĘ DUŻO PŁOWACINY I PODAJĄ JEJ STERYDY ALE DIAGNOZA NADAL PRZEWLEKŁE ZAPALENIE OSKRZELI