Przewlekłe zapalenie Achillesa a dobór buta

napisał/a: Kara61 2011-10-09 10:04
Witam jak wspomniałam ortopeda stwierdził przewlekłe zapalenie przyczepu Achillesa pozostała mi "pamiątka" w postaci zgrubienia i zaczyna się problem z butami na zimę.Ortopeda zlecił wkładki za zamówienie,lecz jak byłam w Bytomskich Zakładach Ortopedycznych sami nie mając wyobrażni jak ma to wyglądać stworzyli coś w czym się nie da chodzić sprawia dodatkowy ból,Chcę dodać że pracę mam stojącą i zgrubienie zaczyna puchnąć na koniec zmiany.Czy but może ocierać się o tę gulę ?jaki w ogóle jest najlepiej dobrać but sztywny i twardy czy też miękki ala papuć ?Proszę o radę bo dla mnie to poważny problem
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-09 19:27
But musi być w miejscu zgrubienia miękki, tzn. mieć miękką wkładkę. Czy pracuje Pan na dworze? Bo jeśli wewnątrz, to najlepiej dobrać but na tyle mały (niski) aby nie sięgał do zgrubienia, a jeśli na zewnątrz, to na tyle wysoki, by jego brzeg nie zawadzał o bolące miejsce. Tutaj niestety trzeba się bardziej oprzeć na metodzie prób i błędów - iść do sklepu i przymierzać, aż się znajdzie taki, w który dolegliwości bólowe są najmniejsze.
napisał/a: Kara61 2011-10-17 08:09
Czy jest szansa by to zgrubienie znikło bądż chociaż się zmniejszyło?Nie ukrywam jest problem z butami,przy dłuższym chodzeniu mimo wszystko jest nacisk i sprawia to ból.Proszę o poradę jak dalej postępować i jakie są szanse.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-17 15:43
Najprawdopodobniej zmiana jest już zwłókniała, lub nawet zwapniała, więc szansa na to, że zniknie nie ma. Jeżeli sprawia to Panu duże dolegliwości, radzę skonsultować się z ortopedą, by to Panu wycieli.
napisał/a: Kara61 2011-10-17 17:21
Chciałabym bardziej sprecyzować ten problem,otóż zaraz po moich narodzinach miałam operacje nadstawienia ścięgna Achillesa,mam tę stopę krótszą o 1cm od drugiej /i już wtedy zaczął się problem z butami/wysokie sklepienie stopy też jest,zawsze marzyłam założyć szpilki lecz nie dam rady w nich chodzić.Obecnie mam 44lata i od dwóch lat teraz mam to zgrubienie na tej operowanej stopie,początkowo nie sprawiało problemów rano rozchodziłam nogę i ból popuścił lecz dłuższe przerwy w chodzeniu lub siedzeniu i znowu sprawiały problem z nogą,To zgrubienie teraz jakby nadrobiło brakujący 1cm ale ten nacisk po dłuższym czasie daje nieżle w kość.To jest szczypanie ,pieczenie jakby mnie tam coś paliło.Miałam 10 zabiegów prądy z maścią i laser,efekt taki jakby połowę bólu ujęło lecz nie na długo.Boję się czy przez zimę nacisk na zgrubienie nie spowoduje powiększenia.Jakie jest ryzyko ponownej operacji czy naruszyli by ścięgno i jak wyglądałoby ewentualnie dalsze leczenie.Proszę o porade,czy często trafia się taki przypadek? Z pozdrowieniami i dziękuje za już
napisał/a: Andzrej 2011-10-17 20:32
Nie wiem czy to Tobie pomoże ale opiszę własne doświadczenia z chodzenia w butach MBT.
W czasie chodzenia pięta jest odciążona, ciężar jest przenoszony bliżej środka stopy.
Nie uderzamy pięta w podłoże.
W pierwszy dzień chodzenia czułem "mrówki" na stopach.
Po tygodniu dopiero się przyzwyczaiłem do innego stawiania stopy.
Lepiej się w tych butach chodzi niż stoi.
Podeszwa jest grubsza niż w klasycznych butach zwłaszcza na środku buta.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-19 20:29
I lekarz nie będzie wykonywał żadnej innej terapii tej nogi? Czy wykonywał kontrolne usg ścięgna? Czy mówił coś o reoperacji?