Przewlekłe problemy z zatokami a APARAT ORTODONTYCZNY

napisał/a: paulinacz 2015-04-28 22:17
Witam potrzebuje pilnej porady w sprawie przewlekłego zapalania zatok!
Pierwszy problem pojawił sie w wakacje 2013 roku. Zaczęło sie niewinnie od przeziębienia i zwykłego kataru. Kiedy pojawił się nieżyt nosa (właściwie prawej przegrody) udałam sie do lekarza rodzinnego. Przepisane antybiotyki nie pomogły, wiec szukałam pomocy u laryngologa. Wizytę miałam we wrześniu 2013. Dostałam leki (clamidycyna mip 600, cirrus, otrivin). W trakcie leczenia wykonałam tez tomografię komputerową, po której wyszło, ze mam polipa choanalnego o znacznych rozmiarach w prawej przegrodzie. Dodam, ze nigdy wcześniej nie borykałam się z problemami zatokowymi. Po kilku dniach zażywania leków wszystko jakby ręką odjął. Z nosa dosłownie leciała mi woda, nie mogłam przestać smarkać (październik 2013) i wszystko ustało. Mimo to dostałam skierowanie na usunięcie polipa. Termin wizyty w Kajetanach wyznaczono na sierpień 2014. Przez całe ten okres dolegliwości nie powróciły, wiec na zabieg nie poszłam.
Poprawny stan utrzymywał się do lutego 2015 (okres 13 miesięcy!!!!).
W lutym tego roku problem powrócił. Od razu zaczęło się od niedrożności prawej przegrody. Nie miałam kataru, mogłam jedynie wciągnąć wydzielinę. Udałam się więc do internisty i poprosiłam o leki, które wcześniej przyniosły mi ulgę – niestety tym razem bezskutecznie. Ponownie udałam się do laryngologa (marzec 2015), który stwierdził, ze nie ma dla mnie lekarstwa skoro mam polipa. Dał mi jedynie skierowanie na tomografię. I tu jest mój poważny problem, ponieważ w marcu 2014 roku założyłam APARAT ORTODONTYCZNY. Pani w laboratorium RTK powiedziałam, ze nie mogę mieć wykonanego badania dopóki nie zdejmę aparatu. Problem w tym, ze do tego czasu zostały jeszcze 4 miesiące. Niestety problemy z nosem się pogarszają i nasilają. Czuję, że coraz więcej wydzieliny spływa mi do gardła, mam totalnie zapchany nos (prawą przegrodę). W nocy oddycham przez usta, co znacznie utrudnia mi sen. Doraźnie tyko się inhaluje solą fizjologiczną, ale bez większych efektów poprawy.
Proszę o wszelkie rady. Jakie kroki mam poczynić, może są inne metody leczenia ? Może w cale nie mam tego polipa, a problem tkwi gdzie indziej ??
napisał/a: radek07 2015-04-29 10:29
Jaka jest data wykonania tamtej tomografii? Masz ją na płycie? Możesz ją przesłać w całości?