przewlekle chore gardło i migdałki

napisał/a: Natrina 2008-06-08 10:53
Od ponad 3 miesięcy boli mnie gardło.
Nie zarejestrowałam się jeszcze do lekarza, gdyż co jakiś czas na pare dni przechodziło.
Czuję jakby coś mi zalegało w gardle, jednak nie mogę to w żaden sposób odkrztusić.
Poza tym nie mam żadnych innych objawów.
Chciałabym się dowiedzieć jakie choroby mogą zwiastować takie objawy.
napisał/a: sprocket1 2008-06-08 11:14
Witam,

Mam pytanko,
jaka jest wiarygodność wymazów z gardła? Jakie prawdopodobieństwo że jeżeli za stan zapalny odpowiadają bakterie lub grzyby to wyjdzie to na wymazie ? Czy może być tak że bakterie są a 3 krotny wymaz nic nie wykazuje ?

Może cholera jakieś beztlenowe bakterie się rozwijają????

pozdr
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-06-08 11:44
Z tego co się orientuję to wymazy są bardzo wiarygodne. Sięgają blisko 100%, więc prawdopodobieństwo, że w 3 nic nie wychodowano mimo obecności bakteri jest bliskie zeru.
napisał/a: tama1 2008-06-08 16:47
Tym razem to naprawde potrzebuje pomocy...

jak wcześniej pisałam było tak:
/////Wpierw było chyba wirusowe zapalenie gardła ze 4 dni z wysoka goraczką i mocnym osłabieniem- potem nagle i mocno zaatakowało zatoki (kłucie w uszach i czerwone zaropiałe jedno oko) nadal bol gardła ale sabszy. Wziełam ibuprom zatoki ,ostre objawy przeszły ale utrzymujace się 37,5 i bol gardła zacheciły mnie do wizyty u laryngologa. Stwierdził spływajaca wydzieline z zatoki lekko zaczerwienione struny głosowe i dostałam Azitrox 500. Jestem drugi dzień po łyknieciu antybiotyku i gardło zaczyna bardziej doskwierać. ///////
Internista zapisał Azitrox 500 po raz drugi,
Niestety po 7 dniach po drugiej dawce nadal utrzymywała sie gorączka 37,2-5 i jeszcze mocniejsze osłabienie. Udało mi się dostać do kardiologa-tachykardia 130 (echo serca ok) zlecone badania
wyniki badań USG brzucha cechy zwyrodnienia wóknisto tłuszczowego watroby. Nerki obustronnie echa zwłoknień,zatarcie zróznicowania miazszowo-zatokowego
RTG klatki cechy przewlekłego zapalenia oskrzeli
Badanie krwi Neutrofile 30,4% (norma 40-70%),limfocyty 61,2% (20-45%)
Mocz cieżar własciwy 1,009 (nieco za niski) kreatynina 94 (norma 58-96)
eGFR 56,1 norma powyzej 90!
Trojglicerydy podwyzszone 1,93 (norma 04-1,7)
Wszystkie inne wyniki w normie OB 5 (nie było prób watrobowych i CRP)
Na dodatek ogromne nerwy ( to przez te nerki mnie zdołowało totalnie)
A wczoraj (To już jakieś curiosum) zaczeło mnie boleć miesce na głowie- dokładnie na potylicy tuż nad szyja sa jakby 2 uwypuklenia czaszki jedno po lewej stronie jest bolesne przy dotyku,i przy odginaniu głowy do tyłu. skóra zaczerwieniona, ale miejsce nie jest powiekszone i nic specjalnego nie mozna wyczuć.
Nadal osłabienie, stała goraczka 37,5. w tej chwili (to chyba juz wszystko mnie boli ale to nerwy nawet niepodejrzewałam siebie o az tak idiotyczno mocną reakcje) co do zatok to z wyjatkiem jakby coś spływało czy lepiło gardło nie mam innych objawów,( no ale to wygląda na niedoleczone). To rozpoznannie z rtg sugeruje chorobe obturacyjną płuc? Osłabienie jest ale serce utrzymuje tetno 85-90 i nie robi dalszych numerów.

No i tak...leczę sie prywatnie (mam ubezpieczenie ale te terminy i dostępności...)
Teraz chyba dorobię badania krwi próby watrobowe, CRP? no i co jeszcze?
No i do jakiego lekarza się udac... pewnie najlepszy byłby genialny internista ale to marzenie. Na wszystkich chyba mnie nie stać...
Chyba musze wstępnie postawić jakąs diagnozę żeby wybrac lekarza
To wszystko trwa już póltora miesiąca. Mam 44 lata
(jestem z Krakowa- jakby ktos wiedział o interniście)
napisał/a: Peter 2008-06-09 07:52
Markiz - lekarz podał Ci szczepionkę nie sprawdzając co jest przyczyną tych infekcji. To nie jest prawidłowe. Nie dał skierowania na wymaz. Musisz to sam zrobić. Szczepionka zaostrzyła objawy - to normalne.
Całe dotychczasowe leczenie jest na zasadzie dotknięcia problemu, a nie jego rozwiązania.
Lekarz też powinien wziąć pod uwagę zapalenie tła wirusowego i bakteriami atypowymi.

Mateo - tak, stres może być przyczyną twoich dolegliwości. Piwo ma właśnie działanie uspokajające. Spróbuj ogólnie dostępnych leków ziołowych uspokajających np. Valerin lub Persen
napisał/a: Markiz 2008-06-11 12:30
Witam.
Samopoczucie mało pozytywne. Bóle nie chcą ustąpić. Robię badania. Wymaz z gardła. Alergia. Mykoplazma. Krztusiec. Borelioza. Kał na pasożyty i w kierunku bakterii i grzybów. Posiew z krwi. Toksoplazmoza. Cytomegalia. Czuję, że mi cały czas coś dolega, czekam na wyniki. Bez Nurofenu ani rusz.
Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2008-06-11 13:55
No, nareszcie konkretne badania. Myślę, że po wynikach będzie więcej wiadomo.
napisał/a: Markiz 2008-06-12 20:21
Witam.
Mam już część wyników z badań. Niepokojący jest wynik TOXO G - 368,80. TOXO M - negativ. Postanowiłem czekać na pozostałe wyniki, a potem poszukać dobrego internisty.
Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2008-06-13 08:33
Wygląda na to, że miałeś kontakt z toksopolazmozą.
napisał/a: brudzia 2008-06-14 14:56
Proszę o pomoc.
Od kilku lat mam problemy z gardłem, jednak od kilku miesięcy objawy stały się nie do zniesienia, mam ciągłe stany podgorączkowe temperatura w ciągu dnia to stale 37,5 pod wieczór maleje do 36,8 rano 36,6 takie skoki temperatury są nie do wytrzymania, ciągłe zmęczenie suchość w ustach i wydzielina która próbuje wydobyc się z gardła ale cięzko jej to idzie i lekki katar. Postanowiłam zrobic podstawowe badania. Morfolagia wzorcowa OB w normie, CRP w normie mocz ok ASO poniżej 200 TSH w normie. Dopiero wymaz z gardła wykazał : Streptococcus B hem. z gr C. Wrazliwy na : tetracykline, clindamycin, erythromycin, ampicillin i penicylina. Laryngolog stwierdził ropne migdałki i zalecił pędzelkowanie płynem lugola oraz Ospen 1000 3xna dobę. Jak na razie nie widzę zadnych rezultatów i poprawy oprócz strasznej frustracji i zdenerwowania, za 3 tygodnie mam jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu i jeśli mój stan zdrowia nie ulegnie poprawie ten najpiękniejszy w życiu dzień może być największym koszmarem. Temperatura 37,5 stale się utrzymuje i zalegająca wydzielina w gardle róznież. Prosze o pomoc o jakąć poradę jak złagodzić te dolegliwości i jak pozbyć się tego uciążliwego stanu podgorączkowego bardzo zależy mi na czasie.
napisał/a: Peter 2008-06-14 20:53
Najskuteczniejszym antybiotykiem byłaby tutaj Klindamycyna. Jeśli chcesz szybko, to ten antybiotyk w zastrzykach. trzeba porozmawiać z lekarzem, może przepisze.
napisał/a: sprocket1 2008-06-16 11:40
Peter proszę odpowiedz.

Czy to możliwe że 3 krotny wymaz z gardła nie wykazał by bakterii lub grzybów? jeżeli by były przyczyną stanu zapalnego gardła?

Już sam nie wiem robiłem wymaz 3 razy , cały czas czysto. Może to beztlenowce ? No ale one nie powinny się rozwinąć na języczku i łukach chyba?

Doradź coś proszę,

Co można kupić aptece aby wspomóc śluzówkę która jest przekrwiona i czasami się wysusza i troszkę złuszcza ??

Biorę wit a +e.

Prosze doradź