przewlekle chore gardło i migdałki

napisał/a: Markiz 2008-05-10 08:40
Witam.
A jednak ciągle czerwone gardło, przwelekłe zapalenie migdałków wg diagnozy lekarza, opuchnięta krtań i nie najlepsze samopoczucie, nie biorą się z niczego. Po kuracji Dalacinem C człem się lepiej, jednak nie tak jak przed chorobą. Zrobiłem badanie w klasie IgM na Chlamydia Pneumoniae na przeciwciała. Po długim oczekiwaniu ponad 2 tyg.) mam wynik, narazie telefonicznie 1,6.
W poniedziałek idę z wynikiem do laryngologa.
Czy powinienem poprosić o skierowanie na jakieś badania?
Jaką kurację antybiotykową należało by zastosować?
Pozdrawiam.
napisał/a: mietcyb 2008-05-10 13:10
Mamy 12 letnia corke. Od stycznia tego roku leczymy jej chore gardlo i powiekszone migdałki. Po otrzymaniu wyników badań wymazu z gardła nie wiemy co dalej robic. Ma miedzy innymi gronkowca zlocistego. Laryngolog leczyl ja do tej pory antybiotykami
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-10 13:19
Proszę poczytać posty w tym temacie. Jest wiele cennych rad które możecie Państwo zastosować.
napisał/a: Peter 2008-05-11 20:24
Sechmet - tak, powiększone migdałki mogą być od infekcji wirusowej. Nie każda infekcja przebiega ze stanem podgorączkowym. Może także istnieć przy normalnej temperaturze.

Markiz - należy wdrożyć leczenie przeciwzapalne. Bywa tak, że gronkowiec powoduje reakcje pseudoalergiczne.Tylko te leki przeciwzapalne nie mogą być na bazie sterydów. Poza tym proponowana szczepionka Polyvaccinum ma zastosowanie w takich przypadkach (z tym, że najpierw spowoduje zaostrzenie reakcji zapalnych). To już lekarz musi ocenić, czy można już podać szczepionkę, czy trzeba najpierw opanować stan zapalny.
A tak w ogóle, czy kiedykolwiek sprawdzano Cię pod kątem alergii - testy alergiczne, poziom IgE?
napisał/a: Markiz 2008-05-11 21:16
Witam.
Peter, na razie nie widać gronkowca. Znalazłem Chlamydię Pneumoniae po badaniu na przeciwciała we krwi w klasie IgM - wynik dodatni 1,6.
Z tego co przeczytałem w internecie należy wdrożyć leczenie antybiotykami. Czy mam rację? Jakie będą najskuteczniejsze? Jak długo stosować leczenie, żeby pozbyć się tej bakterii we wszystkich stadiach rozwoju?
Alergicznych badań nie robiłem. Nie zachodziła taka potrzeba. Nie miałem objawów alergicznych.
Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2008-05-12 07:46
Najlepiej się to leczy Klaritromycyną (np.Klacid), roxitromycyną i tetracyklinami (np.Doxycyclinum). Najpierw proponowałbym Klacid, potem doxycyclinum. Czas kuracji zwykle 21 dni.
napisał/a: Markiz 2008-05-12 08:27
Witam.
Czytałem w necie że jednym z lepszych sposobów leczenia jest leczenie zgodne z protokołem dr Wheldona. I nie może to być leczenie jednym antybiotykiem , gdyż są trzy formy trwania w organiźmie tej bakterii. Zobaczę co zapisze mi laryngolog. Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2008-05-12 13:05
Czyli jesteśmy zgodni. Podałem Ci 2 antybiotyki z 2 różnych grup aktywnych wobec tych bakterii.
napisał/a: sechmet 2008-05-12 16:46
Od dwóch dni nie musiałam brać leków przeciwbólowych, pewnie pomogło smarowanie TSP... ale wczoraj zauważyłam coś nowego na migdałach, a mianowicie białe nitkowate "coś", pojawiło się w kilku miejscach... :/
napisał/a: Markiz 2008-05-12 18:30
Witam.
Przepraszam, fałszywy alarm. Laborantka przez telefon mi powiedziała nieprawdę (źle odczytała), wynik CPN w klasie IgM jest 0,16 czyli ujemny.
Byłem dziś u lekarza z tymi objawami o których pisałem w sobotę.
Dostałem Zinnat na 5 dni.
Ubyło mi 11 kg. Nadal nie wiem do końca co jest przyczyną takiego stanu zdrowia.
Homeopatii nie będę przerywał.
Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2008-05-12 19:42
Sechmet -smaruj dalej, jak jest poprawa.

Markiz - homeopatii faktycznie nie przerywaj. Coś sporo schudłeś. Robiłeś ostatnio morfologię? Nie masz jakiś dolegliwości z ukł. pokarmowego?
No tak, wyniki to pewne na papierze. Przez telefon to najlepiej umówić się na randkę:).
napisał/a: Markiz 2008-05-12 21:01
Witam.
Morfologię robiłem dziś w szpitalu. Wyniki - prawie wszystko w normie, za mało Erytrocytów, Hematokrytów, MPV i EOS 0,7. CRP 0,36. Zagrożenia życia nie ma. Szmery oddechowe zaostrzone nad polami płucnymi.
Lekarz zalecił mi też wizytę u Gastrologa.
Pozdrawiam.