Przewlekłe bóle w podbrzuszu

napisał/a: moniiisia1611 2008-01-09 09:23
Od ponad roku mam problem z przewodem pokarmowym. Na początku miałam silne bóle żołądka po jedzeniu, a zwłaszcza po ciężkostrawnym. Zaczęłam więc stosować dietę. Pomogło ale po jakimś czasie zaczęły sie bóle jelit. Występujące na przemian biegunki i zaparcia, nudności, silne bóle pod pępkiem i po jego lewej stronie. Po jakimś czasie bóle zaczeły sie nasilać i występowały również po prawej stronie pępka. Brzuch w tych okolicach był twardy jakby wszystko w środku stało a jelita zakończyły prace. Miałam wrażenie ze cos chamuję przesuwanie sie treści jelitowej. Po zrobieniu badań okazało sie że mam Lambrie, owsiki i jeszcze jakieś robaki. Brałam dwie serie tabletek ale poprawy nie czuje. Bóle nie ustąpiły. Miałam też podwyższony aspat. Nic nie mogę jeść bo zaraz żałuje, nawet gotowanego.. gdy mam pusty żołądek czje sie dobrze ale słychać przelewanie i takie dziwne niepokojące dżwięki. Po za tym zgaga, wzdęcia, gazy, obecność krwi w kale.. Mam okropne problemy z załatwieniem sie, czasem nawet przez tydzień. Chciałam pójść do gastrologa ale powiedziano mi ze w tej chwili nie ma lekarzy. Byłam u ginekologa ponieważ bardzo bolą mnie jajniki i lekarz powiedział ze to od jelit. Co to może być za choroba? Co powinnam zrobić?
napisał/a: moniiisia1611 2008-02-14 22:03
Witam ponownie. Po wielu badaniach których nie jestem w stanie wymienić ze względu na ich ilość, po wizycie w klinice hemioterapii we Wrocławiu zostałam skierowana do gastroenterologa z podejrzeniami choroby Leśniowskiego- crohna. No i po tej konsultacji mam mieć robioną kolonoskopię, aby wykluczyć inne choroby.
napisał/a: Aniaa30 2008-02-19 23:35
Witam.Od trzech dni mam podobne objawy przelewanie bol z prawej strony brzucha przechodzacy w w podbrzusze takze z prawej strony nudnosci.Moj lekarz stwierdzil jakas niestrawnosc i przepisal debridat wystapily takze zaparcia ale jak czytam macie bardzo podobne objawy ,wiec bardzo bym chciala ,aby to byla niestrawnosc.Mam pytanie czy ktos zazywal ten lek i czy czul po zazyciu lekkie pieczenie w przelyku? Pozdrawiam
napisał/a: moniiisia1611 2008-02-21 14:33
Hej Ania, dziękuję że napisałaś. Dawno tu nie zaglądałam... Ja brałam te tabletki o których piszesz ale dobrze się po nich czułam.. Nie życzę Ci żadnej choroby, ja się coraz gorzej czuję, czekam już tylko na to paskudne badanie :( już nie długo.. ale chciałabym w szpitalu pod narkozą.. nie wiem czy się da, ja się tego boję. Odezwę się po. A jeśli Ty byłaś u normalnego lekarza to radziłabym iść do gastrologa. pozdrawiam :)
napisał/a: moniiisia1611 2008-02-29 09:48
Witam ,jestem już po kolonoskopii. Mam czyste jelita, żadnych wrzodów i polipów, cieszę się z tego powodu, lecz dalej nie wiem co mi jest...
napisał/a: moniiisia1611 2008-06-26 11:48
Hej, nie wiem czy kogoś to jeszcze zainteresuje, czy ktoś to jeszcze czyta, ale ja już wiem co mi dolega. Po roku badań, jeżdżenia po lekarzach i pobytach w szpitalu stwierdzono nadżerki na jelicie grubym. Do tej pory nie było by wiadomo co jest przyczyną moich problemów gdyby nie kolonoskopia pod narkozą. Wcześniej też miałam to badanie ale na żywca i tylko kawałek bo tak bolało że nie mogłam wytrzymać i musieli zakończyć. Teraz już dostaje leki i czuje sie lepiej... Życzę wszystkim powodzenia, aby Wam też wykryli jak najszybciej przyczynę waszych bólów :)
napisał/a: AtropinA 2008-06-26 23:56
W przypadku zakażeń pasożytami jest wysoce prawdopodobne, że będa nawracaly.. Warto wiedzieć także, że przyjmowanie leków antypasożytniczych może wywoływac skutki uboczne w postaci zaparć, bólu brzucha, biegunki. Czy po przyjeciu leków była poprawa?? Przyjmowanie leków należy powtórzyć, gdyż leki te dzialają na osobniki owszem, natomiast nie na ich jaja.. W zwiazku z powyższym całkiem prawdopodobne jest, że jeśli nie przyjęłaś dawki "profilaktycznej" znow masz nawrót choroby. Należy też wiedzieć, że sama farmakoterapia w przypadku ingerencji pasożytów w ansz organizm nie wystarczy. Trzeba przestrzegać bardzo rygorystycznej higieny i zmienić diete na ubogą w cukry.
napisał/a: moniiisia1611 2008-06-27 22:29
Zaparcia miewam już od dłuższego czasu, znaczy już ponad rok, gdybym teraz po tych lekarstwach dostała biegunki to nie ukrywam, ale bym się cieszyła z tego powodu... Nie wiem jak jest z tym leczeniem profilaktycznym, na razie po prostu mam zażywać leki w celu wyleczenia nadżerek.