PRZEWLEKŁE BÓLE W KLATCE PIERSIOWEJ

napisał/a: LukaszM_22 2011-08-26 22:27
Witam,
cierpię na przewlekłe bóle w klatce piersiowej, pojawiające się rano po przebudzeniu i kilka razy w ciągu dnia.
Mają charakter palący, rozpierający i ściskający. Trwają od kilkunastu minut do kilku godzin. Znacznie się nasiliły w przeciągu ostatnich 2 miesięcy. Występują codziennie i bywają bardzo silne. Pojawiają się trochę poniżej mostka i promieniują do pleców między łopatki. Jakiś czas temu wyczułem na plecach mały guz, jakby chrząstkę przylegającą do jednego z kręgów właśnie na wysokości gdzie występują bóle. Jest twarda i boli kiedy mocniej dotknę. Co to jest? Ponad to za każdym razem jak się schylam i prostuję lub podnoszę ręce do góry i opuszczam coś mi strzela w klatce. Czy kręgosłup może dawać takie objawy? Możliwe że to jakaś przepuklina czy zmiana zapalna? Bardzo proszę o odpowiedź. Mam 22 lata.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-31 12:40
Bardziej obawiam się przyczyn sercowo-naczyniowych, takich jak choroba niedokrwienna serca lub tętniak aorty. Proszę szybko udać się do lekarza, należało by wykonać co najmniej EKG/próbę wysiłkową (ew. Holter) i wykonać echo serca +aorty piersiowej.