przewlekłe bóle stopy- pięta i sródstopie

napisał/a: ana-ana 2009-03-04 18:17
Witam

Mam problem ze stopami od maja 2008 roku. Po dość intensywnym zwiedzaniu przez prawie miesiąc wróciłam do Polski z bólem prawej pięty. Noga bolała do tego stopnia, że miałam problemy z dotarciem do łazienki bez pomocy. Zrobiłam rentgen nogi, ale nie wykazał żadnych obrażeń. Lekarz zalecił mi wkładki, które wykonałam na ul.Poznańskiej w Warszawie. Było lepiej, ale po pewnym czasie doszły mi jeszcze bóle śródstopia w obydwu nogach. Od tamtego czasu byłam już u kilku lekarzy. Wiem na pewno, że mam płaskostopie poprzeczne, z USG wyszedł stan zapalny w ścięgnach. Lekarz zalecił mi wizytę u reumatologa, wcześniej miałam także zastrzyki sterydowe w śródstopie i homeopatyczne w pietę. Niestety nic nie pomaga- noga boli jak bolała. W prawdzie ostatnio jest już trochę lepiej (przez pewien okres musiałam chodzić o lasce), ale żadna z kuracji nie pomogła definitywnie. Było podejrzenie choroby Mortona, ale USG to wykluczyło. Lekarz zastanawiał się także nad podagrą, ale w podstawowych badaniach nic nie wyszło (słyszałam, że brak podwyższonych wyników nie koniecznie znaczy, że podagry nie ma. Może powinnam zrobić dokładniejsze badania pod tym kątem?). Szczerze mówiąc kończą mi się już pomysły, mam wrażenie, że lekarzom także. Będę wdzięczna za pomoc w obraniu dalszej drogi leczenia. Jestem z Warszawy.
napisał/a: Surfeacer 2013-05-03 09:36
Witam
Jężeli znalazł Pan odpowiedź na pytanie, proszę o kontakt. Mam podobny problem i nie mogę sobie z nim poradzić.
Pozdrawiam
napisał/a: ewka35 2013-05-05 17:35
Witam
To może być tzw.ostroga piętowa, stan zapalny kości piętowej.