Przewlekła chrypka i uczucie ciała obcego w gardle

napisał/a: Marek45 2009-07-29 21:28
Witam wszystkich.
Coś o mnie: mam 45 lat, 20 lat uczę w szkole, niestety palę papierosy (może to być istotne).
Od trzech tygodni mam ciągle chrypkę, która nie ustaje nawet po ssaniu tabletek na chrypę (Homeovox).
Inne objawy to uczucie zalegającego czegoś w gardle, które tylko nieraz daje się odkaszlnąć, czy odchrząknąć, a że robię to często, to boli mnie już gardło. Nie wiem czy to istotne ale mam taki biały nalot na języku i czasem kłopot z nabraniem powietrza.
Ciekawe było to, że jak jednego dnia wypiłem kilka piwek, następnego dnia nie miałem chrypki ale kolejnego wróciła.
Byłem u lekarza i dostałem Azithromycin, coś osłonowego i tabletki do ssania.
Efekt żaden.
Zastanawiałem się czy nie jest ona spowodowana tarczycą ale wyniki badań: TSH, FT4 i FT3 są w normie.
TSH 1.07 (0.27-4.20)
FT4 19.70 (12.00-22.00)
FT3 4.08 (2.8-7.1)
Nie wie tylko czy dobrze, że robiłem je na czczo.
Przy okazji zrobiłem OB - 13 i Cholesterol całkowity 139 (bez stosowania żadnych środków spadł w ciągu pół roku z 293, nie wiem czy to normalne).
Zastanawiam się czy to może być coś groźnego. W ostatnim roku byłem kilka razy u foniatry (coś do płukania, stymulacja krtani), ostatnio pół roku temu. Gdyby ta chrypka była w ciągu roku to bym się nie martwił.
Proszę o radę. Z góry dziękuję.