Przewlekła chrypka, ból gardła - krtani, flegma

napisał/a: Miko33 2017-07-08 22:08
Witam Państwa,

Zwracam się do Was z prośbą o poradę i pomoc. Wszystko zaczęło się w maju. Dostałem jednostronnego zapalenia gardła (ból gardła, ból w trakcie przełykania, ból ucha). Pomyślałem, że było to spowodowane klimatyzacją... Po tygodniu infekcja przeszła. Tydzień później wróciła. Wyleczyłem ją domowymi sposobami czosnek, płukanki itd, jednak pozostała chrypka, która trwa już jakieś 6 tygodni oraz jednostronny ból gardła wraz z powracającą flegmą... Są dni, że chrypka jest mniejsza a są dni, że nie jest najlepiej... Ból gardła utrzymuje się niemalże cały czas... Brak powiększonych węzłów chłonnych.

Odwiedziłem dotychczas kilku lekarzy laryngologów ... Wszyscy lekarze przejrzeli krtań za pomocą lusterek. Dostałem odpowiedź, że struny głosowe są bardzo przekrwione.. Żaden z nich nie stwierdził zmian nowotworowych. Leczenia jakie podjęli kończyły się tylko na płukankach z jodu, różnego typu zawiesinach rozrzedzających flegmę, tabletkach przeciwzapalnych itd... W zasadzie otrzymałem cały dostępny arsenał. Na życzenie otrzymałem także tygodniową kurację antybiotykową jednak nic nie pomogła... Czuję, że muszę co kilka chwil przełknąć lub odchrząknąć flegmę bo inaczej chrypka jest większa...

Nigdy nie miałem problemu z refluksem, tarczycą... Migdały też ok... Zęby zdrowe...

Zaczynam się niepokoić czy mój problem zostanie w ogóle rozwiązany... Czy macie może jakieś pomysły jak to rozwiązać? Jakieś dodatkowe badania wykonać ?

Będę wdzięczny za pomoc...
napisał/a: joannanr1 2017-07-09 22:53
Wbrew pozorom może to być refluks.Możesz też zrobić posiew z gardła w dobrym laboratorium.