Przewężenie przestrzeni miedzykręgowych i drętwienie paców

napisał/a: pawlow83 2016-11-29 21:48
Witam.Od kilku tygodni dokuczał mi ból w okolicy barku i szyji.Na początku nie mogłem obracać głową a pożniej doszły przewlekłe bóle barku które obecnie ustały.Niestety pojawiło sie mrowienie i dretwienie palców reki która jest po stronie obolałego barku.Obecnie zażywam środki przeciwbólowe i (Diclac 75mg) i ból ustępuje.Prześwietlenie kręgosłupa wykazało cytuje:"przewężenie przestrzeni mkC5-C6.Drobne zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów tych kręgów" dostałem skierowanie do poradni rehablitacyjenej.Niestety obecnie praktycznie trace czucie w kciuku i mrowienie sie nasila.Termin w poradni jest odległy i nie wiem czy samemu moge jakos sobie pomóc ćwiczenia,aktywność fizyczna?czy moge biegac?jeżdzic na rowerze?Prosze o porade czego unikac a co jest wskazane.Z góry dziekuje za pomoc
napisał/a: MICHAL-CS 2016-12-04 12:57
Witam, najlepiej udaj się z tym do dobrego fizjoterapeuty(prywatnie, bo z NFZ dostaniesz laser, UD, TENS lub inne zabiegi fizykalne) żeby Cię przebadał, i ustalił plan działania, da Ci wskazówki czego powinieneś unikać, nie da się doradzić bez zobaczenia 'dotknięcia', gdyż każdy przypadek/pacjent jest inny.

Pozdrawiam