Przetłuszczające się włosy

napisał/a: Nicole1231 2012-03-25 13:17
Witam serdecznie
Co jest najlepszym sposobem na przetłuszczające się włosy?? Nie wiem co zrobić bo moje włosy szybko się przetłuszczają myje je codziennie albo co 2 dzień ale mam taki mały problem gdzieś w kwietniu albo maju jade do babci na wieś,nie ma u niej łazienki no jak to na wsi,bede u niej ok tygodnia co zrobic wtedy z włosami żeby nie przetłuszczały sie tak szybko??.Za rady gorąco dziekuję.
napisał/a: piotrosiama 2012-03-25 14:03
Ja bym zaczęła od zmiany techniki mycia włosów tzn. starać się nie myć skóry głowy bo pobudzamy większe wydzielanie łoju a jedynie włosy. Następna sprawa trzeba dobrać odpowiedni szampon - najlepiej taki do codziennego stosowania z dodatkiem np. chmielu, pokrzywy czy aloesu. Nigdy też nie nalewaj bezpośrednio na głowę szamponu a najpierw na dłoń. Szampon powinien być rozcieńczony wodą w stos. 1:10. Jeszcze płukanki choćby taka najprostsza - do przegotowanej ciepłej wody wcisnąć sok z połówki cytryny, a u babci to zrobisz sobie płukankę ze świeżych pokrzyw.
napisał/a: anastazja86 2012-05-28 15:14
Skuteczne są domowe płukanki ziołowe, np ze skrzypu, kwiatu nasturcji z dodatkiem soku z cytryny :)
napisał/a: Grzybowysklep 2012-07-24 18:37
Musisz przyzwyczaic je do tego wczesniej, Tak ja przywyczaiłas do czestego mycia. Staraj się np w weekendy, kiedy nie wychodzisz zdomu nie myc ich nawet 3 dni. Zaczną się przyzwyczajac.
napisał/a: Klaudi23 2012-08-04 14:08
Grzybowysklep napisal(a):Musisz przyzwyczaic je do tego wczesniej, Tak ja przywyczaiłas do czestego mycia. Staraj się np w weekendy, kiedy nie wychodzisz zdomu nie myc ich nawet 3 dni. Zaczną się przyzwyczajac.


Z tym przyzwyczajaniem może być różnie. Też myje włosy co 2 dzień. Ktoś mi radził żeby je przyzwyczaić i nie myc przez jakiś czas ale wtedy zaczynają mi wypadać garściami a kiedy myje je częściej jest ok.
Myślę ze jakieś ziołowe płukanki to nie byłby zły pomysł warto spróbować (może i ja się skusze)
mi na przetłuszczanie pomaga stosowanie różnych szamponów. mam w domu 2 różne i myje nimi na zmianę albo 2 razy ten 2 razy tamten
napisał/a: bartek_tsw 2014-04-09 00:36
Fajnie orzeźwiają i rzeczywiście pomagają na tłuste włosy napary z ziół. Tutaj opis stosowania: http://tluste-wlosy.blogspot.com/2014/04/wypunktowane-sposoby-na-tuste-wosy.html
napisał/a: hanka37 2014-06-15 23:36
świetnie pomaga spłukiwanie włosów wodą z dodatkiem cytryny. zdecydowanie mniej się wtedy przetłuszczają.
napisał/a: manierka 2014-06-26 17:03
również walczę z przetłuszczającymi się włosami a raczej z przetłuszczającą się skórą głowy. kiedyś myłam codziennie, teraz oczywiście wiem że to był błąd. Teraz staram się jak najrzadziej, jednak zauważyłam optymalne jest co drugi/trzeci dzień, bo w przeciwnym razie strasznie wypadają mi włosy :( ktoś wie dlaczego tak jest?
miałam też przygodę z suchymi szamponami i różnymi innymi drogeryjnymi jednak taki pojawił mi się po nich łupież, jak nie miałam od czasów dojrzewania. poprawiłam stan włosów znanym szamponem przeciwłupieżowym, jednak tak plącze mi włosy, że to jest dramat :(
napisał/a: majkanikt 2014-07-03 09:57
Czasami problemem jest to, że zbyt często myjemy włosy. Sporo osób ostrzega, żeby nie myć włosów codziennie. Problemem może też być oczywiście szampon, ale to już jest bardzo indywidualna kwestia.
napisał/a: nowiul 2014-07-07 17:24
Po pierwsze musisz wybrać dobry szampon. Najlepiej udać się po niego do apteki, a poza tym nie możesz tak często myć włosów, a na pewno nie myj często skóry głowy tylko same włosy.
napisał/a: Olenkaa 2014-07-28 23:26
manierka napisal(a):również walczę z przetłuszczającymi się włosami a raczej z przetłuszczającą się skórą głowy. kiedyś myłam codziennie, teraz oczywiście wiem że to był błąd. Teraz staram się jak najrzadziej, jednak zauważyłam optymalne jest co drugi/trzeci dzień, bo w przeciwnym razie strasznie wypadają mi włosy :( ktoś wie dlaczego tak jest?
miałam też przygodę z suchymi szamponami i różnymi innymi drogeryjnymi jednak taki pojawił mi się po nich łupież, jak nie miałam od czasów dojrzewania. poprawiłam stan włosów znanym szamponem przeciwłupieżowym, jednak tak plącze mi włosy, że to jest dramat :(


Problemem może być łojotokowe zapalenie skóry głowy, które powoduje wypadanie włosów. Choroba objawia się czerwonymi swędzącymi plamami, na których pojawia się żółtawa tłusta łuska.
napisał/a: ewelina1233 2014-08-19 15:55
Najlepsze są szampony apteczne. Droższe, ale pomaagają. Zapytaj w aptece jakie mają i dobierz do swoich włosów. Na pewno pomogą.