Przesunięta owulacja, a spóźniający się okres?

napisał/a: misiapysia 2014-06-02 18:59
Mój problem polega na tym, że już 3 dzień spóźnia mi się okres. Od kilku miesięcy mam dłuższe o kilka dni cykle. W tym cyklu owulację miałam dopiero w 17/18 dniu cyklu, zazwyczaj była ona w 14/15.
Stąd mój strach czy to normalne, że okres się znowu przesunął?
Współżyłam w dni płodne, jednak z zabezpieczeniem, a partner nie kończył we mnie. Jednak zastanawiam się czy możliwa jest ciąża, zaczynam chyba mieć paranoję, że plemniki i tak jakoś się przedostały.
Brzuch mnie pobolewa jak przed okresem, co chwilę sprawdzam czy już jest, jednak nic się nie dzieje.
Proszę o odpowiedź czy przesuniecie owulacji jest przyczyną problemu?
napisał/a: Gracee 2014-06-03 21:45
Jeśli owulacja przypada później to automatycznie miesiączka też się opóźnić. Wiadomo, że miesiączka pojawia się na 12 - 18 dni po wystąpieniu owulacji i to jest całkowicie normalne. Nigdy się nie przewidzi na początku cyklu ile on będzie trwał i kiedy wystąpi owulacja. Teraz się u Ciebie owulacja przesunęła to i miesiączka przyjdzie z przesunięciem.
Jeśli stosowaliście prezerwatywę i nic się z nią nie stało to nie ma się czym przejmować. Masz już oznaki zbliżającej się @ więc zapewne na dniach się pojawi.