Przeskoki serca

napisał/a: damian823 2012-05-02 10:01
Witam,

Od ok 13 roku życia (a mam 30) zdarzają mi się przeskoki serca, takie dziwne potykanie się, jak by dodatkowe skurcze wybijające moje serce z rytmu na sekundę czy dwie (sporadycznie na dłużej, nie przekroczyły 2minut).

Czasem występują samoistnie, częściej występują np podczas grania w siatkówkę, gdzie szybko, energicznie wyskoczę z rękami do góry, czasem podczas śmiechu dłuższego, lub jak specyficznie wygnę ciało. Zdarzają się częściej po stresujących sytuacjach, np dwa dni po.

EKG zawsze wychodziło dobrze, w czasie EKG nigdy niestety nie przeskoczyło mi serce więc lekarz nie mógł określić co może być przyczyną, wynik zawsze wskazywał na bardzo dobre ukrwienie serca i prawidłową pracę.

Co może te dodatkowe skurcze powodować, czy jest może jakaś zależność, jakiś nerw który przy schylaniu, czy wyskoku z rękami do góry się naciąga i powoduje przeskok...

Proszę o opinię i pozdrawiam
napisał/a: jezebel1 2012-05-16 17:07
to nie są skurcze dodatkowe, jest to całkowita fizjologia, wszyscy tak mają, takie uczucie kołatania serca, występujące nagle, mijające po kilku minutach, mogą im towarzyszyć ukłucie, gniecenie, duszność, niepokój
wynikają faktycznie z występowania chwilowych dodatkowych skurczy nadkomorowych, ale w zaburzeniach rytmu serca, które określamy na stałe taką nazwą występują one cały czas - i wtedy też nie są super groźne
charakterystyczne są dla ludzi młodych
podstawowe EKG ma największe znaczenie
zupełnie nie ma się Pani czym martwić
poza tym - na przyszłość - jeżeli zachoruje Pani kiedyś na serce (jak wiekoszość naszej populacji) proszę nie wiązać choroby z tym kołataniem serca, nie "przechodzi" ono w nic groźniejszego
napisał/a: damian823 2013-02-06 21:56
to sa dodatkowe skurcze w dodatku komorowe. ostatnio mnie złapało i wezwałem pogotowie, mam przynajmniej dowód w zapisie EKG. jestem już po echu serca, budowa i przepływu prawidłowe.

Proszę o opinie na ile to jest groźne i skoro serce jest ok co może to powodować. elektrolity w normie, tarczyca ok. W przyszłym tygodniu mam holter a później wysiłkowe.
napisał/a: damian823 2013-07-29 17:58
Wysiłkowe wyszło ok, może trochę za szybko uzyskałem puls 153bpm, wtedy lekarz przerwał badanie. Ale nie wykryto arytmii. Po Holterze wykryto dwie arytmie komorowe, wskazane przyciskiem przezemnie, jak ją poczułem.

Mam już tego serdecznie dosć, ostatni tydzien to jakaś masakra. Wystarczy że zjem kromkę chleba i po 20 minutach pojawia się arytmia. Skłon, czy dłuższe zdanie na wydechu również powoduje arytmie. Robią mi się gazy, przelewa w brzuchu, brzuch się robi wzdęty, nawet pomiędzy żebrami. Zazwyczaj jak oddam trochę gazów, czy też mi się odbije trochę przechodzi.

Umówiłem się do gastrologa, być może całe te problemy z sercem są właśnie od układu pokarmowego? Może wzdyma mi żołądek i on podrażnia serce? jest to w ogóle możliwe? Albo przepona... sam już nie wiem. Wykańcza mnie to psychicznie.

Macie jakieś pomysły, może słowa otuchy.. sam już nie wiem.
napisał/a: alicja_57 2015-03-25 10:17
Strasznie Ci współczuję, bo jak coś jest nie tak, a lekarze nie mogą znaleźć, to bardzo się człowiek poza bólem fizycznym i psychicznie męczy. http://artmiaserca.info/objawy.html
napisał/a: Plaster1987 2018-01-05 16:03
Witam cie damian mam to samo co opisujesz tylko jeszcze po alkochol to już dużo bardziej spać nie mogę i czuje ciśnienie wysokie i również w brzuchu mi sie przelewa , pytanie do ciebie czy już zdiagnozowałeś swój problem ??
napisał/a: Luci79 2018-11-03 09:56
Czy ktoś aktualnie ma podobny problem?