Przeskakiwanie w kolanie

napisał/a: dim 2009-05-03 12:19
Witam,
mam 23 lata, od kilku lat w lecie sporo czasu spedzam na rowerze. W tym roku trenuje przed dluzsza wyprawa zaplanowana na jesien i dokucza mi problem w prawym kolanie.

Przy kazdym zginaniu kolana (w czasie prostowania - nie), w zewnetrznej gornej czesci nastepuje przeskakiwanie (a dokladnie dwa mniejsze przeskoki).

Na zdjeciu, zaznaczylem doklanie miejsce w ktorym czuc przeskakiwanie przy przylozeniu dloni.

[img]http://img7.imageshack.us/img7/7456/58205303.jpg[/img]

Generalnie przy przeskakiwaniu nie towarzyszy bol, czasem pojawia sie dopiero przy duzej intensywnosci (np. strome podjazdy), tylko w czasie przeskakiwania i po kilku minutach od pokonania wzniesienia zanika.

Bede rozgladal sie za jakims dobrym ortopeda, prosze rowniez o info, czy od razu zrobic usg/rentgen stawu kolanowego i z tym udac sie do ortopedy?

Jesli ktos zna dobrego specjaliste z wojewodztwa dolnoslaskiego, to poprosze namiary.
napisał/a: dimedicus 2009-05-03 21:40
Przypuszczalnie mogło dojść do urazu łękotki(objaw jest dosyć typowy)Wskazane jest wykonanie rtg czy usg kolana dal oceny.A następnie podjęcie leczenia.Więcej można będzie powiedzieć po badaniach.Do tego czasu można stosować żele p.bólowe i p.zapalne(jest ich dużo i dostępne bez recepty)
napisał/a: Podgurek 2009-05-03 22:07
a czy kolano się blokuje? bo ja miałem pierw przeskakiwało, później blokowało się , aż na końcu zblokowanym kolanem walnąłem w ziemie( tzn stopą) i artroskopia;) wycieli mi uszkodzoną łękotkę i kilka dni po operacji jest lepiej niż było wcześniej:) przynajmniej jak na razie:) polecam konsultacje z ortopedą jak najszybsza;) kolana są bardzo "wrażliwe" co do kontuzji:)
napisał/a: kliszka2500 2012-02-12 20:11
Witam.

Mam do was takie pytanie, ostatni zrobiłam sobie USG kolana i stwierdzono u mnie przeskakiwanie łąkotki bocznej " hibermobilność". Łąkotka jest jednak nie uszkodzona. Nie było by problemu gdyby nie ból jaki występuje przy przeskoku. Jestem już po 4 seriach rehabilitacji i zero efektów.

Czy ktoś z was może miał taki problem ?
napisał/a: J.S.Malmsjo 2012-02-21 10:03
Witam po roku!
Historię mojej córki opisałam w innych postach sprzed roku, ale w skrócie przypomnę: pełny fałd nadrzepkowy z cechami jego zwłóknienia, wysięk w stawie, niewielkie zapalenie i ...wg. reumatologa MIZS. Wspominałam wtedy, że córka zgłaszała przeskakiwanie w stawie w czasie wchodzenia po schodach, nie czuła nigdy żadnego bólu. Po roku, gdy nie ma zapalenia( wysięk sam sie wchłonął po 7,8 tygodniach) dziecko nadal mówi o tym przeskakiwaniu. W tej chwili mam wrażenie, że kolano jest jakby przedzielone na pół, wygląda, jak obwiązane taśmą. Przy zgięciu "wyłazi" chyba ten fałd, w wyproście jest niemal idealnie.
Czy wybrać się z tym do ortopedy, zrobić usg, a może rezonans magnetyczny i zajrzeć do tego kolana?! Sama nie wiem, bo intuicja podpowiada mi, że coś z tym kolanem jest nie tak.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź:)