Przerost trzeciego migdała

napisał/a: Keed 2013-05-06 08:28
Witam Was,

Kilka lat temu zdiagnozowana u mnie przerost trzeciego migdała, wtedy jeszcze nie był dużo. Pani doktor kierowała mnie na operacje, ale jako mały chłopak zwyczajnie bałem się.
Jednak z czasem objawy tego zaczynają się nasilać.. Ledwo mogę oddychać przez nos, chrapie w nocy(strasznie), przy przeziębieniach mam w uchu wyciek jakiegoś płynu itp., itd..

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda taka operacja?
napisał/a: ewa11a 2013-05-24 20:37
Witam,

trzeci migdałek jest najczęściej usuwany dzieciom, ponieważ z wiekiem w miarę osiagania dojrzałości zanika. Nie wiem ile masz lat ale może to polipy???

A tak wygląda usuwanie trzeciego migdałka
http://tvzdrowie.pl/film.html?id=74
napisał/a: MedPolonia1 2013-10-21 08:42
Szanowni Państwo,

przerośnięte migdałki mogą powodować nie tylko częstsze infekcje, ale też inne problemy, na przykład trudności z przełykaniem jedzenia i oddychaniem przez nos, zaburzenia oddechu, chrapanie czy bezdechy senne. Dlatego jeśli zauważymy, że wyjątkowo często chorujemy lub nasze migdałki przez dłuższy czas będą powiększone, skonsultujmy się z laryngologiem, bo konieczne może być ich usunięcie. Zabieg całkowitego usunięcia migdałków to tonsilectomia. Nie jest on skomplikowany, ale dla komfortu pacjenta przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Rekonwalescencja trwa około dwa tygodnie – przez ten czas trzeba się oszczędzać i unikać dźwigania. W tym okresie lepiej też zrezygnować z ostrych, kwaśnych i gorących pokarmów, a także twardych produktów, które mogłyby podrażnić ranę pozabiegową. Najlepiej wybierać chłodne dania o konsystencji papki i stopniowo wracać do normalnego jadłospisu.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia
napisał/a: Peter 2013-10-21 10:31
Jeśli kilka lat temu zdiagnozowano, to zdecydowanie potrzebna ponowna diagnostyka. Trudno cokolwiek przypuszczać, jak nie ma żadnych badań potwierdzających stan obecny.
Tak więc proponuję najpierw laryngolog.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-21 10:42
Ale temat ma pół roku :)
MedPolonia prosze nie odświeżać takich staroci. Oczywiście nie muszę dodawać że wasze posty pachną reklamą i pewnie prędzej czy później skończy się banem na konto.