Przerośnięte sutki, czy to ginekomastia?

napisał/a: andrzejbrewiarz 2014-02-22 22:27
Witajcie drodzy forumowicze,
mój problem wygląda następująco: http://imgur.com/EVYm3C6
Mam 20 lat, a sutki wyglądają tak od kilku lat (zacząłem zwracać na to uwagę mniej więcej w okresie gimnazjalnym, czyli w wieku 14-15 lat).
Co można z tym zrobić? Czy to ginekomastia, czy coś innego?
Postanowiłem założyć ten wątek, ponieważ wyczerpała się już moja cierpliwość, czekanie z nadzieją na poprawę tego stanu rzeczy.
Chciałbym jeszcze dodać, że po przyłożeniu czegoś zimnego, czy intensywnym dotykaniu, sutki po chwili zaczynają wyglądać normalnie. Tak samo w przypadku wyjścia na zimne powietrze, lub ogółem z ciepłego, do zimnego pomieszczenia. Niestety, po chwili znów robią się *opuchnięte*.
Mam nadzieję, że dość zrozumiale nakreśliłem moją sytuację.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam!
napisał/a: lake 2014-02-25 00:13
Z twojego opisu i załączonego zdjęcia można powiedzieć że to lipomastia, aczkolwiek nie można tego stwierdzić na 100% przez internet. Zwykle to przejściowe u niektórych nastolatków w okresie dojrzewania, ale w twoim wieku najlepiej byłoby, gdybyś nie zwlekał dłużej i zgłosił problem swojemu lekarzowi, który powinien wypisać skierowanie do endokrynologa, który z kolei powinien standardowo zrobić szereg badań, aby stwierdzić to na pewno i Ci pomóc.
Jesteś może przy kości, korpulentny? Na zdjęciu ciężko stwierdzić, ale zauważyłem jakby zaczerwienienia w miejscu zgięcia fałd skóry, to znaczy też że możesz prowadzić siedzący tryb życia. Pytam bo to może potęgować ten efekt. Możesz spróbować ćwiczeń na te partie mięśni. W internecie można znaleźć specjalnie dobrane ćwiczenia i diety dla ludzi z takimi problemami, co pozwoli w większości skorygować te niedoskonałości.
napisał/a: andrzejbrewiarz 2014-02-25 21:26
lake napisal(a):Z twojego opisu i załączonego zdjęcia można powiedzieć że to lipomastia, aczkolwiek nie można tego stwierdzić na 100% przez internet. Zwykle to przejściowe u niektórych nastolatków w okresie dojrzewania, ale w twoim wieku najlepiej byłoby, gdybyś nie zwlekał dłużej i zgłosił problem swojemu lekarzowi, który powinien wypisać skierowanie do endokrynologa, który z kolei powinien standardowo zrobić szereg badań, aby stwierdzić to na pewno i Ci pomóc.
Jesteś może przy kości, korpulentny? Na zdjęciu ciężko stwierdzić, ale zauważyłem jakby zaczerwienienia w miejscu zgięcia fałd skóry, to znaczy też że możesz prowadzić siedzący tryb życia. Pytam bo to może potęgować ten efekt. Możesz spróbować ćwiczeń na te partie mięśni. W internecie można znaleźć specjalnie dobrane ćwiczenia i diety dla ludzi z takimi problemami, co pozwoli w większości skorygować te niedoskonałości.

Na wstępie chciałbym podziękować za wyczerpującą odpowiedź.
Nie jestem otyły, choć przez ostatni rok przytyłem 10kg i nazbierała mi się duża ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu, stąd te zaczerwienienia.
Zapisałem się jednak na siłownię i basen, gdyż postanowiłem zrzucić zbędny balast i zbudować mięśnie(ponieważ masa już jest :)).
Wiem jednak, że ćwiczenia mogą jedynie sprawić, że pozbędę się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale sutki i tak będą "robić swoje" stąd czym prędzej wybiorę się do lekarza.
Pozdrawiam!