Przeraźliwy ból pleców odcinka piersiowego

napisał/a: skavinsky 2012-02-08 06:05
Witam wszystkich i jednocześnie proszę o rady, porady gdyż sam nie wiem już co mam robić. Mam 23 lata i już drugi dzień niezwykle mocno boli mnie kręgosłup w odcinku piersiowym. Nie mogę wykonywać żadnych czynności. Przybliżę krótko historię. Prowadzę siedzący tryb życia, wszystko to zaczęło się 2 lata temu podczas ćwiczeń na siłowni. Wykonywałem ćwiczenia na klatkę piersiową na ławce skośnej, wyciskanie sztangi i nagle przy 5-6 powtórzeniu coś mi się stało w plecy aż nie mogłem złapać oddechu i przeraźliwy ból kilka dni, nie mogłem spać. Gdy ustąpił myślałem że wszystko ok, ale po kilku dniach znowu powrócił podczas zwykłego ubierania się. Udałem się na masaż do fizjoterapeutki powiedziała mi że jakiś stan zapalny. Po wizycie za 2-3 dni ból minął. Od tamtego czasu co jakieś 3 miesiące mam podobne bóle w tym samym miejscu. Bóle przeraźliwe nie można nic robić i spać. Trwają kilka dni i same przechodzą. Niestety wczoraj znowu się to stało. W poniedziałek 6 lutego miałem obronę inżynierską. Sala w której miało to miejsce znajdowała się na parterze w którym był bardzo przeciąg, zawiewało po całym ciele. Po powrocie do domu i pozytywnym zdaniu egzaminu wszystko było ok, aż do czasu wieczornej imprezy z tej okazji. Podczas tańczenia nagle rozbolał mnie kręgosłup tak jak zwykle w tym samym momencie. Oczywiście wiedziałem, dla mnie był to już koniec imprezy. Wróciłem do domu. Rano po przebudzeniu się miałem problemy ze wstaniem z łóżka ból był straszny. Poł dnia siedziałem wczoraj nic nie mogłem robić leżenie też mi sprawiało ból. Nie mogę się w ogóle wyprostować chodzę jakiś skrzywiony, jakby garbaty nie mogę z bólu wyprostować się. Dzisiejsza noc była horrorem każdy ruch ręką, głową był dla mnie koszmarem. Od godziny 5 jestem na nogach łykam przeciwbólowe i nic nie mogę zrobić :( Tak jak dzisiaj nigdy mnie tak nie bolało. Proszę o pomoc, porady, co mam robić? Wizyta u fizjoterapeuty będzie dobra? ćwiczeń jakichś rozciągajacych nie dam rady zrobić bo mam problemy z normalnym chodzeniem a co tu mówić o ćwiczeniach. Pozdrawiam i proszę o pomocne rady.
napisał/a: jezebel1 2012-02-08 16:18
Proszę Pana! Musi Pan natychmiast udać się na izbę przyjęć, najlepiej na ostry dyżur ortopedyczny! Ból, który budzi w nocy i uniemożliwia spanie, to nie jest zwykłe pobolewanie pleców na które pomoże rozluźniający masaż. Konieczne jest wykonanie prześwietlenia kręgosłupa. Nie wiadomo co tam sie dzieje, czy to wypadniecie dysku, zapalenie ścięgien? To może być na prawdę poważna choroba. Na izbie przyjęć ma Pan ponadto szansę dostać skuteczny lek przeciwbólowy, który umożliwi normalne funkcjonowanie. Ma Pan 23 lata, to zdecydowanie za wcześnie na bycie inwalidą. A do tego może dojść, jeżeli natychmiast nie uda się Pan do specjalisty (fizjoterapeuta jest od rehabilitacji rozpoznanych chorób, a Pan musi się dowiedzieć co to może być!). Nie ma na co czekać, do szpitala przyjeżdżają ludzie z dużo mniejszymi problemami i uzyskują pomoc. Niech Pan nie czeka aż zaczną Panu drętwieć ręce i nie będzie mógł Pan nawet zadzwonić po pomoc. Pozdrawiam i czekam na relację ze szpitala