Przepuklina żołądka, zulbex - Co dalej?

napisał/a: kma550 2016-02-14 16:14
Witam

Miesiac temu bylem na gastroskopii,wykryto u mnie przepukline wslizgowa rozworu przelykowego ( mialem czesto zgage,pieczenie w brzuchu wzdecia, uczucie jedzenia w gardle) lekarz po badaniu dosc krotkim,bo ok 40 sekund rozpoznal ta przepukline. Zapisal mi ZULBEX,bralem go dobre 3 tygodnie podczas ktorych zrobilem sobie przerwe od tabletek moze 2 razy na dwa dni,poczulem sie lepiej. Wzdecia minely nic mnie nie bolalo,ale niestety zgaga nadal wraca podczas przerwy od tabletek. Uwazam,ze sa pewnie lepsze tabletki od zulbexu,dlatego mam pytanie czy ktos w tym temacie moglby mi pomoc? doradzic w lekarstwach ? Chodzi dokladnie o to , ze lekarz powiedzial ze po 3-4 tygodniach braniu tabletek wszystko wroci do normy , bo nimi to minimalna przepuklina... A jednak wszystko Nawraca sie gdy zrobie przerwe w tabletkach

Zapomnialem jeszcze dodac ze czasem czuje klocie w okolicach serca i z tylu przy lopatce po lewej stronie

Zamieszczam opis badania

Przelyk o prawidlowym swietle . W dolnej czesci przelyku kilka linijnych plaskich nadzerek. Linia z na gornej granicy faldow zoladkowych.. Wpust szeroki z widoczna w inwersji przepuklina wslizgowa rozworu przelykowego. W jeziorku duza ilosc plynnej przezroczystej tresci . Sluzowka zoladka i opuszki XII-cy niezmieniona.
napisał/a: Konstans 2016-02-22 17:00
Witaj,
nie skupiaj się na lekach, bo niewiele pomogą, a przynajmniej nie trwale. Zastosuj odpowiednią dietę, bo i na refluks, i na Twój wypis z gastro - tylko właściwa dieta pomoże.
Pozdrawiam.