Przepuklina, zapalenie błony śluzowej dwunastnicy a wymioty.

napisał/a: maylad 2011-11-28 16:13
Witam.

Tak wiec sprawa wygląda w taki sposób, że wymiotuje, prawdopodobnie tzw "refluks".
Zaczynajac od początku, jakoś we wrzesniu zaczalem wymiotowac (prawdopodobnie po kebabie), raz dziennie, dwa razy dziennie, raz na trzy dni. Mogłem zjeść kanapke z serem czy powiedzmy pizze i wymiotowalem, ten sam zestaw innego dnia i nie wymiotowalem.. - nie było reguły. Wymiotowalem oraz kilka razy dziennie odbijało mi się tzn jakbym miał zwymiotować ale tylko mi sie odbijało - nudności. W sumie to olalem lekarzy, az do czasu, po 4 tygodniach zwracania poszedlem na badanie krwi, wykazalo podwyższony poziom bilirubiny 3,38 kiedy podobnież norma to okolo 1,4. Zaczeło sie na badaniu krwi skonczyło na gastroskopii okazało sie, że mam zapelenie błony śluzowej dwunastnicy i przepukline przełykową. Dostalem leki: DUSPATALIN RETARD oraz POLPRAZOL 40mg. Lek pierwszy w dawce 2 razy dziennie (rano przed sniadaniem i po kolacje ale jakis okres czasu przed spaniem) i drugi w dawce 3 dni po 3 tabletki, kolejne dwa tygodnie po 2 tabletki następnie po jednej do czasu nieokreślonego. Przyjmuję te tabletki już okolo 10 dni.. Cały czas nie widze zmiany, dalej wymiotuje, dalej mi sie odbija dalej jest mi niedobrze jak coś zjem i walcze z tym żeby nie zwymiotowac.
Był taki okres ze byłem w niemczech (jakos w październiku) i nie wymiotowalem (przez miesiąc), nawet nie było mi niedobrze, wszystko tak jak należy, wróciłem do kraju dalej mam te samo.. Lekarz mi powiedział że mam nie jeść fast foodów, nie pić alkoholu, nie palić... Ok wszystkiego dotrzymuje, jednak objawy nie ustaja!! Mam 21 lat i nie moge tak życ, niczego nei jedząc nie ciesząc sie z życia, myśląc tylko czy zwymiotuje czy nie. Schudłem z 83kg do 74 kilo od tego zygania!! Cos nie halo.. Od czego to może dokładnie być od przepukliny czy od zapalenie błony? Jakies rady żeby temu zapobiec? MIałem robione nawet usg, wszystko w normie, jedynie co śledziona troche powiększona ale to może być jej normalna wielkość. POMOCY!!
napisał/a: delinka79 2011-11-28 17:41
Jak będziesz się faszerować pizzą i kebabem i popijać colą to nie płac potem że leki nie działają.Przepuklina rozworu przełykowego sprzyja refluksowi i objawom. Czy podczas gastroskopii dodatkowo był robiony test ureazowy na H.pylori ?
Dieta ma być lekkostrawna , małe porcje a częściej, zero ostrych posiłków, smażonych, gazowanych, cebuli,czosnku, pomidorowych sosów. Unikać leków przeciwbólowych.10 ni to za mało, stan zapalny śluzówki żołądka leczy się minimum 6 tygodni.
napisał/a: maylad 2011-11-29 16:48
Dopóki nie wiedziałem, że takie coś posiadam to może i tak jadłem ale od momentu kiedy byłem u lekarza to już tego nie tykam, logiczne ;) Nie mam żadnych bakterii w żołądku a na tego heliko samo robiłem test z krwi przed wizytą u gastrologa tez nic nie wykazało. Dobrze wiedzieć, że takie schorzenie leczy sie minimum 6 tygodni, chociaż lekarz powiedział, że już po trzech dniach powinno być lepiej. Jak myślisz, te wymioty spowodowane są przepukliną czy zapeleniem błony dwunastnicy?
napisał/a: delinka79 2011-11-29 18:53
Mogą być i tym i tym spowodowane.
napisał/a: maylad 2011-11-29 23:18
Dziwne jest to, że przez miesiąc nie miotowałem (w niemczech) a ponownie wracając do polski znowu zacząłem..