Przepuklina

napisał/a: Alexy1 2015-08-09 15:57
Witam. Od 3 tygodni borykam się z objawami kłucia/bólu w okolicach pępka. Ból i kłucie występują gdy moje mięśnie brzucha są napinane np. w przypadku mojej pracy fizycznej. Przy śmianiu się, długotrwałym schylaniu czy nawet chodzeniu pojawia się "gulka". Jest ona twarda i sprawia mi dyskomfort. Przy próbach jej cofnięcia występuję kłucie i ból na przemian. Byłem u chirurga ogólnego. chirurg olał mój przypadek, nie badając mnie stwierdził, że nic mi nie jest, bo nic nie widzi na moim brzuchu, żadnych wypukłości, nic. Nie pomogło nawet moje opisywanie objawów, co i w jakich okolicznościach się objawia. Kolejna wizyta u DOBREGO chirurga za miesiąc, a chciałbym teraz wiedzieć czy to na pewno przepuklina, jeżeli tak to jakie są przeciwwskazania, aby ona nie rosła w szybszym tempie przez Moje błędy.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Mateusz
napisał/a: piotrosiama 2015-08-09 17:00
Poproś rodzinnego o skierowanie na usg jamy brzusznej.
napisał/a: Alexy1 2015-08-09 22:40
Ogólnie to mój lekarz rodzinny stwierdził, że USG brzucha nie stwierdzi przepukliny... Ja nie wiem czy on jakiś nie kompetentny jest czy obłąkany...

Bo szczerze powiem "to coś" w moim brzuchu mi bardzo przeszkadza w pracy.

Ale dobrze, spróbuję sobie takie skierowanie załatwic
napisał/a: piotrosiama 2015-08-10 01:19
Czy to przepuklina czy nie - to właśnie badanie usg powinno wyjaśnić.
napisał/a: agusia103 2015-08-16 00:38
ja właśnie jestem po operacji przepukliny i było wymagane usg brzucha aby określić czy to jest przepuklina i jakiej wielkości. Oczywiście nie ma innego sposobu na przepuklinę jak operacja, ale żeby szybko się nie powiększała to nie można dźwigać