Przepuklina rozwou przełykowego przepony - chudnięcie

napisał/a: xmugenx 2014-11-01 12:59
Dzień dobry,

Na początku sierpnia pewnej nocy obudziłem się z objawami zatrucia pokarmowego. Przez kolejne kilka dni jeszcze nieco się źle czułem. Po kilku dniach objawy zatrucia przeszły w inne objawy min. objawy nerwicowe na początku głownie nocami a potem w również w ciągu dnia – kołatanie serca, przyśpieszony puls, obniżona temperatura (35,5), uczucie gorąca, pare razy zdażył się atak odrealnienia jak przy nerwicy, uczucie dużego niepokoju, budzenie się wśrodku nocy z dreszczami ale bez gorączki, kłopoty ze snem, niechęć do jedzenia - mdłości i ciągłe myślenie co mi jest. Zacząłem wyszukiwanie informacji an temat tego co może mi być.

Po ok. miesiącu takich objawów zrobiłem badania ogólne krwi: (wysoki cholesterol), pełne badania tarczycowe(TSH, FT3, FT4, ATG, ATPO) – wszystko OK., próby wątrobowe(AST, ALT,HBsAG) – OK, próby nowotworowe(ca125, ca19-9) – OK, OB./CRP – OK., magnez – OK. potas - OK, wit D - obniżona ( 25 w zakresie 30-80). Kardiolog i echo serca – OK., przepisany został mi lek na cholesterol który biore od miesiąca. Badanie HIV- negatywne, Elisa na bolerioze – negatywne, WB na bolerioze – negatywny, badanie krwi na lamblia – pozytywny.

W momencie kiedy dowiedziałem się że mam wysoki cholesterol oraz lamblie z dnia na dzień przeszedłem na dietę (był to koniec wrzesnia br): wykluczyłem wszystkie prododukty mleczne, wszystkie słodycze, z napojów pije tylko wode niegazowaną, prawie w ogóle nie jem owoców bo mają cukry etc. Zazwyczaj jem sałatki, kasze jaglaną, zupy warzywne, kanapki z chlebem żytnim na zakwasie i olejem kokosowym i wędliną z kurczaka, ryby, czasem mięso z parowara.

Już po kilku dniach diety objawy natury nerwowej ustąpiły tzn przeszły ataki kołatania serca, niepokoje, budzenie się w nocy.

Na początku października poszedłem do gastrologa – po gastroskopi wyszła przepuklina rozworu przełykowego przepony oraz dostałem antybiotyk na lamblie. Lekarz nie był specjalnistą wielkim od lambli a i o przepuklinie wiele mi nie powiedział. Antybiotyk stosowałem 10 dni, czekam obecnie na wyniki na lamblie które wydaje mi się iż zostały wybite ale rozwineła się candida. Obecnie biorę jedynie probiotyk ale być może zaczne brać nystatynę bo mam nalot na języku.

Z objawów które teraz mam to obniżóna temperatura która utrzymuje się od 3 miesięcy (srednio 35,5. Co zapewne świadczy o candida) niekiedy bóle pleców (RTG odcina piersiowego kręgosłupa oraz boku – OK.), niekiedy zimne dłonie/stopy, wysypka na nadgarstkach (dermatolog stwierdził atop. zapalenie skóry - pewnie od candidy i smaruje kremem) oraz objaw o który chciałem zapytać tj utrata wagi która bardzo mnie martwi.

W przeciągu ostatniego 1,5 miesiąca schudłem z 91kg na 83kg czyli 8 kg i mam wrażenie ze ciągle chudnę. W zasadzie po pracy jadę od razu do domu aby coś zjeść, w weekend też specjalnie nigdzie nie chodzę aby mieć dostęp do jedzenia związanego z dietą i żeby przytyć to co straciłem w ciągu tygodnia.Sportu nie uprawiam bo się boje pójść pobiegać, czy na basen bo się boje że dużo kalorii stracę.

Jakis czas temu zacząłem szukać informacji o tej przepukilinie bo nie wiele o tym wiedziałem.

Na angielskich forach czytałem że przepuklina może powodować chudnięcie, bóle pleców, i szerego innych różnych objawów - kołatanie serca które wywołuje niepokój etc, niektórzy wskazywali że kiedy wyszła im przepuklina wyszła również i candida.

Zastanawiam się teraz czy te moje objawy to były wywołane przez lamblie/candida czy nie przypadkiem przez tę przepuklinę a najgorsze jest to chudnięcie.Czy ktoś może powiedzieć czy faktycznie tak jest? – jak to powstrzymać? Czy może powinienem skupić się na wybidiu candidy i kiedy mi się to uda to zacząć normalnie jeść cukry etc i zaczne przybierać na wadzę? Czy może niezależnie co jem czy mało węgli/cukrów czy nie to i tak będzie bardzo trudno odzyskać wagę?
Z gastrycznych problemów to czasem mam wywalony brzuch: czasem w podbrzuszu a czasem w nadbrzuszu ale jakiś historii refluksowych że mi się jedzenie cofa etc to nie mam.

Uprzejma prośba o komentarze.
napisał/a: Grzesiek1977 2014-12-27 15:18
Kolego miałem wszystkie takie objawy jak napisałes na samym poczatku , kołatanieserca niepokuj ,myslałem ze juz narty odpalam oczywiscie latanie po kardiologach wszystkie badania ok i nie wiedomo oco chodzi . Zrobiłem gastroskopie i okazało sie ze mam dosyc spora przep. roz. przeł. . I co biore jakis Mesopral ,zmiana trybu zycia czyli mniej jem a czsciej , nie objadam sie a w szczegolnosci przed snem , i jest jak jest ras lepiej raz gorzej . Wszystko jest ok jak jestem w pracy ruszam sie itd . JAk ma wolne i siedze w domu juz jest gorzej uczucie niepokoju , niewiem moze to juz psychika Pozdrawiam