PRZEPUKLINA ROZWORU PRZEŁYKOWEGO

napisał/a: Grzesiek1977 2015-01-29 17:20
Witam Mam stwierdzona przepukline rozworu przełykowego . A zaczeło sie to tak , tatak paniki ,lek wysokie cisnienie tak jakbym miał dostac zawału . Sor eka wszystko ok wyniki, krwi wszysstko ok przeszło po podaniu jakiejs kroplówki . pozniej wizyta przywatnie u kardiologa echo wszystko ok , zrobiłem jeszcze ekg holter wyszło mijakies dodadkowe skorcze komorowe ,nieraz to czułem ale zazwyczaj po jedzeniu ale lekarz powiedział ze to nic groznego . Przez jakis czas było ok i znowu pare razy złapały mnie takie ataki jak wczesniej inny kardiolog powiedział zebym zgłosił sie go gastrologa i tak zrobiłem . Zrobiłl mi gastroskopie i wyszło ze mam dosyc duza przepókline rozworu przełykowego .Przepisał mi Mesopral , zmieniłem sposób odzywiania czyli jem mniej aa czesciej , nie obiadam sie , pewnych zeczy nie jem ,schudłem ponad 10 kg. Chociarz nigdy nie miałem jakis takich charakterystycznych objawów tej choroby jak czytam na internecie . Nie miałem nigdy zgagi , bólów brzucha choc nieraz mnie tam cos pokówało pod lewym zebrem . Przez jakis czas czyli rok było prawie ok od niedawna cały czas czuje sie zle tylko te moje dolegliwosci bardziej przypominaja problemy z sercem jakies leki kołatania serca tak jakby zawroty głowy ,i to zazwyczaj jak probuje odpoczywac , czyli jak przyjde z pracy i sobie usiade przed telewizorem. jak jestem w pracy to jakos to zleci i nie jest zle . Juz zastanawiam sie czy nie nabawiłem sie jaki nerwicy . Bo jak jestem w domu to tylko przelatuja mi przez głowe rozne mysli zwiazane ze zdrowiem , a moze to , a moze tamto wiecie jak to jest 100 tysiecy mysli i przewarznie zaczynam sie zle czuc :). Czy ktos z was ma podobne problemy i chciałby sie ze mna tym podzielic albo pomoc . Z gory dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi . Jestem meszczyzna i mam 37 lat . A i jescze jedno załóżmy ze sie zle czuje wieczorem wypijam 2,3 piwa i jakby reka odja . No ale nie moge cały czas pic praca mi na to nie pozwala .
napisał/a: TomekCas 2015-06-10 10:05
Witam wiesz co ja mam chyba identycznie .. no niemal identycznie. Może byśmy podyskutowali o tej chorobie ale prywatnie? Korzystasz z jakiegoś komunikatora?

Mówisz że co jakiś czas miewasz ataki przepukliny. Jak one przebiegają? Bo u mnie wykryto przepukline równo rok temu i 2 razy wylądowałem w szpitalu w nocy bo miałem okropne bóle w mostku.. takie uciski że nie mogłem normalnie funkcjonować.

Ja też nie mam zgagi, bóli brzucha.. Ale jak już zaatakuje przepuklina to czuje się połamany, biegunka bóle mieśniowe żeber tak jakbym całe dni ćwiczył lub pracował. Najgorsze to przy ataku przepukliny są te osłabienia + gorączka. Oczywiście gorsze są te uciski nad brzuchem czyli w mostku.. Doświadczyłem ich 2-3 razy i oby to było ostatni raz..

Biorę Enamere ale kiedyś brałem Controloc (tylko, że on powodował u mnie zaparcia i musiałem przejść na Enamerę). No jestem w dodatku otyły ale staram się już mniej jeść i schudłem 15 kg ale jeszcze dużo przedemną :)

Kiedyś no prowadziłem zły tryb zywieniowy.. słodycze i gazowanego pepsi po 20.00 (o południu nie wspominając). A kto nie lubi podjadać przy filmikach lub meczykach siedząc przy TV :). A było to czasami i codziennie. Tonami nawet zjadałem chipsy i piłem Colę. Teraz to już nie piję gazowanego a wodę lub herbatę. No ale gorzej z jedzeniem. No nie ukrywam, że lubie jeść ale już nie jem do syta nawet w święta. Staram się jeść 5-6 razy dziennie ale mniej np rano 1-2 jajko, później 2 posiłek to jakaś bułka, drożdzówka czy coś , 3 posiłek obiad i 4 to kolacja. A kiedyś często jadałem do syta.

Obecnie mam takie dolegliwości:
- bóle z lewej strony brzucha (pod żebrami) jakby czasami kuło lub ściskało,
- bóle w klatce piersiowej gdy zjem za dużo +czasami ból z tyłu pleców coś jakby zakwasy :)
- zawroty głowy i bywają dni kiedy czuje się bardzo zmęczony

Jeżeli posiadasz GG to proszę o kontakt 2236860 lub jakiś inny komunikator :)