Przepuklina rozworu przełykowego

napisał/a: unleashthebeast 2014-11-23 21:00
Witam,

moje dolegliwości miały swój początek około 3 lat temu. Cierpiałem na ciągłe powiększenie i bóle brzucha, powiększone węzły chłonne. W tym samym czasie miały miejsce bóle głowy, uszu, oraz gardła. Dodatkowo przez cały czas mam biały język.

Z badań wykonane miałem usg jamy brzusznej, gastroskopię.
Wynik gastroskopii to przepuklina rozworu przełykowego oraz helicobacter pyroli.
W celu pozbycia się bakterii przyjmowałem 2 antybiotyki, ale niestety nie odczułem ulgi.
Moim kolejnym krokiem było zrzucenie nadmiarowych kg oraz zmiana diety. W rezultacie z wagi 95 kg zszedłem do 82kg.

Na dzień dzisiejszy z objawów nadal występują u mnie bóle brzucha (głównie pod pępkiem), puchnięcie, permanentny biały nalot na języku.

Proszę o informację jakie kroki mogę dalej podjąć, aby być w pełni zdrowym?
napisał/a: Konstans 2014-11-24 13:23
Witaj,
masz ewidentnie zachwianą flore bakteryjną. Candida to tylko jedna z opcji. Pewnie towarzyszą jej inne patogeny.
Poczytaj na forum o diecie przeciwgrzybicznej. Pisaliśmy o tym wielokrotnie.
Niestety długa i cieżka walka przed Tobą ale musisz zrozumieć jedno - jeśli nie zaczniesz nad sobą pracować, nie stłumisz grzybicy - będzie tylko gorzej. Samo nie minie.Grzyb zawsze sie rozrasta i zajmuje inne obszary twoje ciała. To poważna sprawa.
Weź sie za siebie a będzie lepiej.
Pozdrawiam :)
napisał/a: unleashthebeast 2014-11-24 19:06
Dziękuję za odpowiedź.

Z badań miałem też robiony wymaz z gardła, nie wykazał nic interesującego.

Czy są jakieś badania, które powinienem jeszcze zrobić? Z pominięciem gastroskopii bo nie wspominał tego zbyt miło.
Czy przy gastroskopii nie powinno wyjść, że mam grzybicę, a może kuracja antybiotykami nie pomogła na elicobacter pyroli.

Co do brania się za siebie, od dawna nie spożywam alkoholu, słodyczy od kilku miesięcy.
napisał/a: Konstans 2014-11-24 20:06
Jeśli wciąz masz się kiepsko, to rzeczywiście może Cie męczyć HP ?
Nie na każdego działa terapia antyb. Być może dobór leków był nieodpowiedni dla Ciebie ?
Znam takie przypadki. Rzadkie są co prawda ale występują.

Po drugie jak męczy Cie przepuklina to tutaj jedynym skutecznym rozwiązaniem jest również dieta eliminacyjna, nie objadanie się przed snem, spanie wyżej etc. Pewnie to znasz?

Powiedz co tak najbardziej Ci teraz dokucza?
napisał/a: unleashthebeast 2014-11-24 21:36
Najbardziej wykańczające są bóle brzucha i czasem puchnięcie. Prawdopodobnie stres też robi tu swoje bo mam okresy gdy ból brzucha znika na tydzień.

Przed snem jak i o każdej innej porze dnia się nie przejadam bo wiem co mnie czeka.

Przypomniało mi się, że w gardle oprócz białego języka zadziwia mnie zwisający z góry twór zwany języczkiem, który prawie zawsze jest rozwinięty i sprawia wrażenie jakby mi coś stało w gardle.