Przepuklina rozworu przełykowego

napisał/a: rockman95 2011-07-23 17:01
witam. od prawie 3 miesięcy cierpię na różne dolegliwości żołądkowo-przełykowo-jelitowe. niedawno miałem wykonaną gastroskopię i tak brzmi opis badania

napisal(a):Przełyk - cechy niewydolności wypustu, wysoka linia Z, powyżej niewielka ziarnistość śluzówki do połowy wysokości. Żołądek cały niezmieniony, w jeziorku zalega brudnoszara wydzielina, odźwiernik sprawny. Opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy niezmienione. Pobrano wycinki do badań histologicznych z przełyku i części pozaopuszkowej dwunastnicy oraz test ureazowy.

w rozpoznaniu pani doktor wpisała "Hernia hiatus oesophagi" czyli przepuklina rozworu przełykowego, a po badaniu powiedziała mi, że mam refluks żołądkowo - przełykowy, więc sam nie rozumiem. Może mam jedno i drugie? biorę polprazol 1 x 1 oraz tribux 3 x 1 tzn 2 x 1 po po południu zawsze zapominam wziąć biorę te leki już dłuższy czas i nie przynoszą one jakiś znaczących efektów. Czytałem, że jeśli leki nie przynoszą efektu to konieczna jest operacja, boję się tego, bo nie cierpię szpitali a na samą myśl o operacji robi mi się słabo.
Jak myślicie może dadzą mi jakieś silniejsze leki i wszystko będzie w porządku? Ile czasu może trwać zlikwidowanie objawów, bo wiem, że wyleczyć się tego nie da. I czy będę mógł wrócić do w miarę normalnego jedzenia? I mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą "brudnoszarą wydzieliną", faktycznie cały czas czuję, że mam w buzi i przełyku taką wydzielinę, muszę ciągle odpluwać. Da się to jakoś zlikwidować nieoperacyjnie?
czekam jeszcze na wyniki tych wycinków które mi pobrali i chyba jeszcze raz udam się na wizytę do lekarki, ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś opowiedział na moje pytania, za co z góry dziękuję