Przepuklina przełyku, refluks - jak leczyć?

napisał/a: micrus 2015-03-11 08:39
Witam
Od jakiś 3 miesięcy męczę się z okropnymi atakami bólowymi. Ból zaczyna się w plecach i klatce piersiowej. Rozpycha mi zebra. Jest nie do zniesienia. Przy którymś z kolei ataku trafiłam na SOR. Zrobiono mi badania, usg jamy brzusznej, ekg, badania czy nie wystąpił zawał. Zalecono wykonanie gastroskopii. W wyniku wyszła przepuklina rozworu przełykowego, refluks, zapalenie żołądka i nadżerki. Przyjmuję Controloc 40, ale ataki występują nadal i pojawiają się coraz częściej. Później przez kilka dni mam wzdęty brzuch, ucisk na żołądku. Będąc na wizycie u gastrologa przepisano mi leki nasercowe, których nie przyjmuję. Kolejny lekarz przepisał mi leki o nazwie Sulfosazalin EN, debretin, Proursan. Z tego co się zorientowałam są to leki na refluks typowo. Jedyne objawy jakie mam wynikają z przepukliny. Nie mam problemów ze zgagą, wymiotami itp. Występują one jedynie podczas ataków. Bardzo proszę o pomoc czy mam brac te leki czy szukać pomocy gdzieś jeszcze. Czy to da się wyleczyć farmakologicznie?
napisał/a: Konstans 2015-03-11 10:29
Hej,
Twój największy problem to nadżerki i stan zapalny w obrębie żołądka a kto wie czy nie jelit.
Organizm szaleje, bo jest mu źle. Musisz zastosować dietę a nie liczyć na cudowną pigułke w postaci tych potwornych leków. One Ci nie pomogą TRWALE. Tylko dieta p.zapalna, odśluzowująca pomoze.
Wyrzuć nabiał i gluten. Jedz małe porcje -częściej ale mniej, bo przepuklina nie lubi przeładowania (sama to już pewnie wiesz).
Nie masz problemów z sercem.To kompletna bzdura. Tak reaguje uk pokarmowy, gdy toczy sie stan zapalany, spożywa się nietolerowane produkty (w wyniku których powstał ów stan zapalny).
Pij a czczo siemię lniane (naprawdę pomaga).
Pozdrawiam :)