Przepuklina przełyku a Controloc

napisał/a: TomekCas 2014-12-07 11:01
Mam pytanie obecnie biorę 1x tabletkę dziennie (z rana) Controloc 40mg.. Ostatnio mi się objawy nasiliły i parę razy wziąłem 2x dziennie.. Czy to nie zaszkodzi? Od roku zmagam się z przepukliną przełyku.
napisał/a: Megalia 2014-12-20 20:27
W krytycznych sytuacjach nie zaszkodzi. Utrzymuj dietę a posiłki 5-6 razy dziennie w małych ilościach zjadaj.
napisał/a: Konstans 2014-12-21 20:40
Zasadniczo nie spotkałam sie z przypadkiem, by lekarz nie przepisał Controloku dwa razy dziennie (niestety), więc w tym sensie nie zaszkodzi jako przedawkowanie. Ale lekiem tym nie leczysz przyczyny. A to dla mnie kwestia priorytetowa.
Refluks, przepuklina czy inne problemy o podłożu gastro są do wyleczenia, cofnięcia, zminimalizowania objawów - istotną kwestią jest dieta bezglutenowa i bezmleczna. Do tego małe posiłki a często. Suplementy przeciwzapalne, uszczelnianie jelit, zrównoważenie flory bakteryjnej, która często jest zaburzona.
Dla mnie kazdy "przypadek" to nie refluks, czy chora noga to człowiek z całym bagażem doświadczen zdrowotnych, który teraz ma jakiś tam objaw.
Pozdrawiam i życzę więcej holistycznej refleksji :)
napisał/a: Megalia 2014-12-21 21:43
Konstans napisal(a):Zasadniczo nie spotkałam sie z przypadkiem, by lekarz nie przepisał Controloku dwa razy dziennie (niestety), więc w tym sensie nie zaszkodzi jako przedawkowanie. Ale lekiem tym nie leczysz przyczyny. A to dla mnie kwestia priorytetowa.
Refluks, przepuklina czy inne problemy o podłożu gastro są do wyleczenia, cofnięcia, zminimalizowania objawów - istotną kwestią jest dieta bezglutenowa i bezmleczna. Do tego małe posiłki a często. Suplementy przeciwzapalne, uszczelnianie jelit, zrównoważenie flory bakteryjnej, która często jest zaburzona.
Dla mnie kazdy "przypadek" to nie refluks, czy chora noga to człowiek z całym bagażem doświadczen zdrowotnych, który teraz ma jakiś tam objaw.
Pozdrawiam i życzę więcej holistycznej refleksji :)

Konstans widzę że Ty nawet złamaną nogę będziesz leczyć bezglutenową i bez mleczną dietą. :)
napisał/a: Konstans 2014-12-22 08:35
Megalia napisal(a):
Konstans napisal(a):Zasadniczo nie spotkałam sie z przypadkiem, by lekarz nie przepisał Controloku dwa razy dziennie (niestety), więc w tym sensie nie zaszkodzi jako przedawkowanie. Ale lekiem tym nie leczysz przyczyny. A to dla mnie kwestia priorytetowa.
Refluks, przepuklina czy inne problemy o podłożu gastro są do wyleczenia, cofnięcia, zminimalizowania objawów - istotną kwestią jest dieta bezglutenowa i bezmleczna. Do tego małe posiłki a często. Suplementy przeciwzapalne, uszczelnianie jelit, zrównoważenie flory bakteryjnej, która często jest zaburzona.
Dla mnie kazdy "przypadek" to nie refluks, czy chora noga to człowiek z całym bagażem doświadczen zdrowotnych, który teraz ma jakiś tam objaw.
Pozdrawiam i życzę więcej holistycznej refleksji :)

Konstans widzę że Ty nawet złamaną nogę będziesz leczyć bezglutenową i bez mleczną dietą. :)


Na taką niekompetencję i poziom zarzutów, wybacz nie odpowiem.
I nie obrażaj mnie, bo wiedzą nie sięgasz mi do kolan.
Ale dużo jeszcze musisz sie dokształcić, by wiedzieć, co sprzyja refluksowi, co zaś go leczy.
napisał/a: Megalia 2014-12-22 17:21
Konstans napisal(a):
Na taką niekompetencję i poziom zarzutów, wybacz nie odpowiem.
I nie obrażaj mnie, bo wiedzą nie sięgasz mi do kolan.
Ale dużo jeszcze musisz sie dokształcić, by wiedzieć, co sprzyja refluksowi, co zaś go leczy.

Widzę że na żartach się nie znasz. :D
Gwoli ścisłości musisz mieć kolana ponad głowę skoro uważasz że twoja wiedza jest wyjątkowo wysoka.....
napisał/a: Konstans 2014-12-22 18:20
Megalia napisal(a):
Konstans napisal(a):
Na taką niekompetencję i poziom zarzutów, wybacz nie odpowiem.
I nie obrażaj mnie, bo wiedzą nie sięgasz mi do kolan.
Ale dużo jeszcze musisz sie dokształcić, by wiedzieć, co sprzyja refluksowi, co zaś go leczy.

Widzę że na żartach się nie znasz. :D
Gwoli ścisłości musisz mieć kolana ponad głowę skoro uważasz że twoja wiedza jest wyjątkowo wysoka.....


Na zartach się znam :)
mało tego - tryskam humorem, bo z natury jestem bardzo pogodna. Po prostu nie lubię obrażania innych i to tępię niemiłosiernie :P

A wiedzę owszem mam horyzontalną i wciąż uzupełnianą przez fachową najnowszą literaturę. Ponadto jestem nie tyle teoretykiem, co praktykiem, więc tym bardziej wiem, co mówię. A wyniki moje czy innych mówią same za siebie.

Ale nie po to tu jesteśmy, zeby się kłócić. Nie to bynajmniej jest moim zamiarem.
Przychodzę tu, by pomagać, więc to robię i wiem, ze robię to dobrze. KIedyś byłam skromna. Teraz , wybacz, nie muszę :)

TY również dziel się swoją refleksją w materii gastro, jeśli chcesz i masz kompetencje. Każde zdanie jest tu cenne, o ile wypływa z dobrych intencji.
Pozdrawiam :)